Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietuva atvēlēs 142 miljonus eiro vieglo taktisko kaujas mašīnu iegādei un apkopei
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Lietuva atvēlēs 142 miljonus eiro vieglo taktisko kaujas mašīnu iegādei un apkopei

  Viļņa, 27.febr., LETA--BNS. Lietuva gatavojas atvēlēt aptuveni 142 miljonus eiro jaunu Amerikas Savienotajās Valstīs ražotu vispārējo uzdevumu vieglo taktisko kaujas mašīnu (JLTV) iegādei un apkopei, trešdien paziņojusi Aizsardzības ministrija.

  Šo summu minētajam mērķim iecerēts piešķirt laikā no 2020. līdz 2023.gadam. Tas būs otrais lielākais pirkums Lietuvas Bruņoto spēku vēsturē pēc kājnieku kaujas mašīnu "Boxer" iegādes no Vācijas par 386 miljoniem eiro.

  Sarunas ar ASV valdību par 200 kompānijas "Oshkosh Defence" ražotu kaujas mašīnu iegādes nosacījumiem plānots pabeigt līdz 2020.gadam.

  Aizsardzības ministrija jau iesniegusi ASV valdībai iepirkuma pieteikumu. Lietuvas aizsardzības ministra vietnieks Ģiedrims Jeglinsks, apmeklējot Vašingtonu, par to informējis ASV aizsardzības ministra vietnieci iepirkumu jautājumos Ellenu Lordu.

  "Sadarbojoties ar ASV valdību, Lietuva vēlas nodrošināt efektīvākos JLTV iegādes un apkopes noteikumus. Šīs vispārējo uzdevumu vieglās taktiskās kaujas mašīnas palielinās Lietuvas armijas mobilitāti, karavīru drošības līmeni un kaujasspējas," paziņojumā presei uzsvēris Jeglinsks.

  Iegādājoties minēto tehniku, Lietuvas Bruņotie spēki papildinās un atjauninās šā tipa kaujas mašīnu parku. Pašlaik Lietuvai to nepietiek nedz valsts aizsardzības vajadzībām, nedz dalībai starptautiskajās operācijās, jo esošā tehnika nolietojas un vajadzība pēc jaunām mašīnām pieaug arī līdz ar armijas paplašināšanos.

  Šobrīd Lietuvas armijā tiek izmantoti bruņotie apvidus auto HMMWV un "Toyota Land Cruiser 200".

  • Publicēta: 27.02.2019 14:17
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.