Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijas Zvērinātu advokātu padome cer, ka likumsargiem pēc iespējas ātri izdosies atklāt Rebenoka slepkavību
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvijas Zvērinātu advokātu padome cer, ka likumsargiem pēc iespējas ātri izdosies atklāt Rebenoka slepkavību

  Rīga, 20.sept., LETA. Latvijas Zvērinātu advokātu padome cer, ka policijai sadarbībā ar prokuratūru pēc iespējas ātri izdosies atklāt advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības lietu, aģentūrai LETA atzina padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

  Patlaban padomes rīcībā nav nekādas oficiālas informācijas par noziegumu un jebkādiem izmeklēšanas virzieniem vai motīviem. "Līdz ar to patlaban mums nav pamata runāt par to, ka slepkavība notikusi saistībā ar viņa profesionālo darbību. Ja policijai izdosies kaut ko noskaidrot, tad varēsim par to sniegt viedokli," norādīja advokāts.

  Uz norādi, ka pēdējo gadu laikā trīs advokāti nogalināti, Rozenbergs norādīja, ka patlaban nevienā no gadījumiem nav apstiprinājies, ka noziegums paveikts saistībā ar profesionālo darbību advokatūrā. 2018.gadā notikusī advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība nav atklāta, līdz ar to nav zināms, vai slepkavība izdarīta profesionālās darbības advokatūrā vai maksātnespējas administrēšanas jomā dēļ. "Patlaban tās visas ir spekulācijas un es skaļus apgalvojumus patlaban nevēlos izteikt," piebilda Rozenbergs.

  Jau ziņots, ka nedēļas nogalē nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

  Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka advokāts nogalināts savās mājās un noziedznieki ēkā veikuši arī laupīšanu.

  Saistībā ar notikušo policijā sākts Kriminālprocess pēc krimināllikuma 117.panta - par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu. Policija patlaban izskata divas versijas par advokāta slepkavību.

  Viena versija ir, ka slepkavība saistīta ar laupīšanu, bet otra - ar viņa profesionālo darbību. Policija gan neprecizē, ar kādu tieši profesionālo darbību, proti, advokāta, uzņēmējdarbību vai politisko darbību.

  Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis aģentūrai LETA teica, ka sestdien vakarā Rebenoks bijis pie viņa ciemos, un aizbraucis mājās vēlu naktī. "Tāpēc tas, ko mēs redzam - neticu, ka tā ir laupīšanas slepkavība. Tā ir slepkavība izdarīta ar apzinātu mērķi," uzskata Krieķis.

  "Varu apstiprināt, ka tā ir bijusi slepkavība, ka tā ir notikusi šonakt, un, ka tā ir notikusi, izmantojot fizisku spēku," klāstīja Krieķis.

  Pērn martā Rebenoks, vēl esot "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs, vērsās pie Valsts policijas toreizējā priekšnieka Inta Ķuža un Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieka Normunda Mežvieta saistībā ar viņam izteiktiem draudiem dzīvībai. Sarunā ar aģentūru LETA advokāts toreiz neizpauda ne draudu veidu, ne draudu izteicēju. Savukārt Valsts policijā aģentūrai LETA tolaik apstiprināja, ka ir saņemts Rebenoka iesniegums un notiek tā izvērtēšana.

  • Publicēta: 20.09.2020 16:32
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti