Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Valdība atbalsta likuma grozījumus par papildu atbalsta sniegšanu radošajām personām
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Valdība atbalsta likuma grozījumus par papildu atbalsta sniegšanu radošajām personām

  Rīga, 24.maijs, LETA. Valdība šodien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) virzītos grozījumus Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā, paredzot papildu atbalsta sniegšana radošajām personām.

  Kā aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, līdz ar jau apstiprinātu papildinājumu grozījumos likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" pašnodarbinātais, kas ieguvis radošās personas statusu atbilstoši Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā noteiktajam un kura obligāto iemaksu objekts gadā ir mazāks par 12 Ministru kabineta noteiktajām minimālajām mēneša darba algām, minimālo obligāto iemaksu veikšanai ir tiesīgs lūgt finanšu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) Radošo personu atbalsta pasākumu programmā, un par šīm personām VKKF veic minimālās obligātās iemaksas valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā.

  Likumprojektu KM virza izskatīšanai steidzamības kārtā, lai VKKF atbilstoši likumam "Par valsts sociālo apdrošināšanu" līdz 23.jūnijam varētu veikt sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par radošajām personām, kuru valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekts iepriekšējā kalendārā gadā ir bijis mazāks par 12 Ministru kabineta noteiktajām minimālajām mēneša darba algām par 2021.gadu.

  Līdz ar grozījumiem likumprojektā paredzēts arī noteikt, ka profesionālās radošās organizācijas biedru uzņemšanai tiek izvirzīti profesionālie kritēriji, kas atbilst biedrības noteikto mērķu sasniegšanai, KM var deleģēt profesionālajām radošajām organizācijām uzdevumu veikt visu radošo personu atbilstības statusam izvērtējumu un lēmuma pieņemšanu par radošas personas statusa piešķiršanu.

  Tāpat tiek precizēts, ka radoša persona var saņemt atbalsta stipendiju, ja tai ir piešķirts radošas personas statuss. Likumprojekta izpilde tiks nodrošināta VKKF Radošo personu atbalsta pasākumu programmā - Radošo personu atbalsta pasākumu programmas īstenošanai VKKF paredzēts ikgadējs finansējums 500 000 eiro apmērā.

  Likumprojekts saskaņots ar Datu valsts inspekciju, Labklājības, Finanšu un Tieslietu ministrijām un Valsts kontroli.

  • Publicēta: 24.05.2022 14:57
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti