Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Atbalstīti 16 projekti par 1,7 miljoniem eiro mākslas un atpūtas pasākumu organizēšanai Covid-19 apstākļos
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Atbalstīti 16 projekti par 1,7 miljoniem eiro mākslas un atpūtas pasākumu organizēšanai Covid-19 apstākļos

  Rīga, 14.sept., LETA. Valsts atbalsta programmā mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu organizēšanai Covid-19 pandēmijas apstākļos 16 uzņēmumiem līdz šim piešķirti 1,7 miljoni eiro, kas ir gandrīz trešdaļa no kopējā šai programmai paredzētā finansējuma, aģentūrai LETA pavēstīja "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") pārstāvji.

  Pieteikumu pieņemšana turpināsies līdz šā gada 31.decembrim, savukārt pasākumam, kas saņēmis finansējumu, jānotiek 18 mēnešu laikā.

  Kultūras ministrijas un "Altum" programmā līdz šim finansējumu aizdevuma un granta veidā saņēmuši 16 uzņēmumi, kuriem aizdevumos piešķirts viens miljons eiro, savukārt grantos - 679 000 eiro. Vairums pieteikto projektu ir dažādi koncerti un izrādes. Vidējais piešķirtā aizdevuma un granta apjoms vienam pasākuma rīkotājam ir 148 000 eiro.

  Atbalstīto projektu vidū ir tādi pasākumi kā grupas "Instrumenti" koncerti "Skaisti savāds", baleta "Riekstkodis" viesizrādes, grupas "Eolika" koncerttūre, Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrādes "Vienreiz jau var", mūzikas festivāls "Var! Būt!", izrāde "Tagadne. Time present", "Rimi" Rīgas maratons, hiphopa mākslinieka anša koncerts, grupas "Astro’n’out" koncerts un citi.

  Izvērtēšanas procesā ir vēl seši projekti par kopējo summu 1,3 miljoni eiro, savukārt finansējuma piešķiršana līdz šim atteikta pieciem pasākumu rīkotājiem. Atteikumu iemesli ir pieteicēja maksātspējas un ekonomiskās dzīvotspējas problēmas vai neatbilstība Ministru kabineta noteikumos paredzētajiem nozares vai apgrozījuma kritērijiem.

  Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanai noteikto drošības pasākumu dēļ mākslas, izklaides un atpūtas jomās strādājošie uzņēmumi ir bijuši spiesti ilgstoši ierobežot savu darbību. To dzīvotspējai un tālākās darbības stimulēšanai tika piedāvāts valsts atbalsta mehānisms - 60% no summas aizdevuma un 40% granta formā.

  Aizdevumiem un grantiem programmā paredzēti gandrīz 4,85 miljoni, un uz atbalstu var pretendēt pasākumi, kuri nevar notikt Covid-19 dēļ, un kuru kopējās izmaksas ir vismaz 15 000 eiro. Programma pieejama Latvijā reģistrētiem, dzīvotspējīgiem uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu organizēšanu, un kuru kopējais apgrozījums 2019.gadā sasniedza 40 000 eiro. Tāpat ir jāspēj pierādīt Covid-19 ietekme uz biznesu. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, uzņēmums nevar būt nonācis finanšu grūtībās līdz 2019.gada 31.decembrim.

  "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš uzsver, ka "Altum" darbinieki kā finansēšanas eksperti rūpīgi vērtē uzņēmumu dzīvotspējas kritērijus un rūpējas, lai valsts līdzekļi, kas paredzēti šai programmai, sasniedz mērķi un aizdotais finansējums plānotajā laikā tiek atmaksāts. 

  Līdz šim vairums projektu pieteicēju atbilduši visiem kritērijiem un pozitīvu atbildi par finansējumu saņēmuši divu nedēļu laikā.

  • Publicēta: 14.09.2021 14:52
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti