Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Aicina OPEC īstenot pasākumus naftas cenu samazināšanai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Aicina OPEC īstenot pasākumus naftas cenu samazināšanai

  Parīze, 25.nov., LETA--AFP. Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (IEA) vadītājs Fatihs Birols trešdien aicināja Naftas eksportētājvalstu organizāciju OPEC un tās sabiedrotās valstis īstenot pasākumus, lai palīdzētu samazināt naftas cenas līdz "saprātīgam līmenim".

  "Es ļoti ceru, ka nākamajā vai nākamajās sanāksmēs mēs redzēsim, ka viņi īsteno nepieciešamos pasākumus, lai nomierinātu naftas tirgu un palīdzētu samazināt cenas līdz saprātīgam līmenim," žurnālistiem norādīja Birols.

  IEA vadītājs arī pauda kritiku Krievijai saistībā ar gāzes piegādēm.

  "Krievija var vienkārši palielināt eksportu uz Eiropu par aptuveni 15% un ievērojami nomierināt situāciju Eiropas gāzes tirgū," sacīja Birols.

  OPEC un tās sabiedrotie jūlijā vienojās katru mēnesi paaugstināt ieguves apjomu par 400 000 barelu dienā, lai tādējādi veicinātu pasaules ekonomisko atlabšanu pēc pandēmijas.

  Vienlaikus pasaules lielākās naftas ražotājvalstis atturējušas naftas ieguves apjomu palielināt straujākā tempā, neskatoties uz naftas cenu strauju kāpumu, kas, pēc analītiķu domām, var negatīvi ietekmēt globālās ekonomikas atlabšanu.

  Naftas ražotājvalstis nākamo sanāksmi rīkos decembrī.

  • Publicēta: 25.11.2021 11:19
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti