Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Notiks rakstniekam uz dzejniekam Jānim Porukam veltīti zinātniskie lasījumi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Notiks rakstniekam uz dzejniekam Jānim Porukam veltīti zinātniskie lasījumi

  Rīga, 8.okt., LETA. Atzīmējot latviešu rakstnieka un dzejnieka Jāņa Poruka jubileju, 16.oktobrī plkst.13 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā notiks priekšlasījumi "Jānim Porukam-150", aģentūru LETA informēja muzeja pārstāve Maija Ārena.

  Viņa pavēstīja, ka septiņos priekšlasījumos Memoriālo muzeju apvienības speciālisti, katrs pārstāvot savas personības muzeju, stāstīs par Aspazijas, Raiņa, Jāņa Akuratera, Krišjāņa Barona, Blaumaņa, Andreja Upīša un Rozentāla saistību un saskarsmi ar Poruku.

  Raiņa un Aspazijas vasarnīcas speciāliste Astrīda Cīrule iepazīstinās ar tēmu "Aspazija un Poruks. Redakcijas dzīves ainas". 19.gadsimta un 20.gadsimta mija ir laiks, kad Arnolda Plātesa preses izdevumu "Mājas Viesis", "Mājas Viesa Mēnešraksts" un "Dienas Lapa" redaktori Pēteris un Hermīne Zālītes redakcijā pulcē vēlāko klasiķu plejādi. Šeit kopā strādā Blaumanis, Poruks, Aspazija, Augusts Deglavs.

  Savukārt ar referātu "Jānis Poruks Raiņa bibliotēkā un dienasgrāmatā" iepazīstinās Raiņa un Aspazijas mājas vecākais eksperts Jānis Zālītis. Rozentāla un Blaumaņa muzeja speciāliste Maija Ārena uzstāsies ar tēmu "Rūdolfs Blaumanis un klusuma dzejnieks Jānis Poruks", iepazīstinot ar abu rakstnieku saskarsmi 12 gadu garumā, kas aizsākas un noslēdzas kā draudzība.

  Par tēmu "Dzejnieks rudens naktī - Jānis Poruks un Jānis Akuraters" uzstāsies Jāņa Akuratera muzeja vadītāja Maira Valtere. Savukārt Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa iepazīstinās ar skici "Mirklis Burtnieku mājā".

  Referātā "Romantiķis reālista acīm: Jāņa Poruka recepcija Andreja Upīša literatūras kritikā" Andreja Upīša memoriālā muzeja speciālists Arnis Koroševskis atklās, kā Upīts, būdams izteikti kreiss, dogmatiski reālistiski un sociāli orientēts literatūras kritiķis, ir vērtējis romantisma un modernisma spilgtā pārstāvja Poruka literāros darbus.

  Pasākumu noslēgs Rozentāla un Blaumaņa muzeja vadītāja Dace Vosa ar skici "Divi romantiskā dzejnieka portretējumi". Lai gan Poruks nepieder pie Rozentāla tuvākā paziņu loka, rakstnieka un gleznotāja ceļi ir saskārušies. Rozentāls ir divu Poruka portretu autors, kā arī Poruka Kopoto rakstu 2.sējuma noformējuma autors.

  Pasākumu varēs vērot tiešsaistē Rozentāla un Blaumaņa muzeja sociālā medija "Facebook" lapā. Lai klātienē apmeklētu priekšlasījumus, jāaizpilda anketa, kas pieejama, sekojot saitei "ieej.lv/JK6l", vai zvanot uz tālruņa numuru 26392540. Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

  • Publicēta: 08.10.2021 16:26
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti