LETA IP
Iziet

Komentārs redaktoram

Sākta spēlfilmas "Mātes piens" uzņemšana
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Sākta spēlfilmas "Mātes piens" uzņemšana

  Rīga, 15.sept., LETA. Sākta režisores Ināras Kolmanes pilnmetrāžas spēlfilmas "Mātes piens" uzņemšana, kas tiek veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas tāda paša nosaukuma romāna motīviem, aģentūru LETA informēja filmas izpildproducente Ieva Majore.

  Filmas projekts saņēmis finansiālo atbalstu Nacionālajā Kino centrā un Eiropas Savienības (ES) programmā "Radošā Eiropa Media". Filmā, ko veido filmu studija "Deviņi", mātes un meitas lomās būs Maija Doveika un Rūta Kronberga.

  Pirmais filmēšanas posms ir sācies 15.septembrī un noritēs līdz oktobra sākumam. Šajā laikā plānots uzfilmēt epizodes, kuras attēlo laika posmu no 1981. līdz 1983.gadam, kad māte atgriežas no Ļeņingradas un tiek nosūtīta strādāt lauku ambulancē, un viņas meita dodas viņai līdzi uz laukiem, saskaras ar dzīvi lauku skolā un dzīvo līdzi mātes ciešanām.

  Epizodiskās lomās šajā posmā filmēsies arī Indra Briķe kā mātes māte, Juris Lisners kā mātes patēvs, un Elīna Vāne kā lauku skolas direktore.

  Filmas režisore ir Kolmane, scenārija autors Arvis Kolmanis. Filmēšanā piedalīsies starptautiska komanda - operators Rolands Leonavičs (Lietuva), mākslinieks Algirds Garbačiausks (Lietuva), rekvizitore Dace Rožlapa, kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone, izpildproducente Ieva Majore. Filmas aktieru atlasi veic aģentūra "Austra Casting".

  Šogad filmēšana galvenokārt notiks Limbažu rajonā un Rīgā. Majore norādīja, ka liels ieguvums filmēšanas grupai ir Limbažu novada pašvaldības un iedzīvotāju atbalsts, arī iespēja filmēšanā izmantot VAS "Latvijas dzelzceļš" un AS "Pasažieru vilciens" vilcienu sastāvus, kādi tie bija 1980.gados, un pārveidot Rīgas staciju atbilstoši padomju laiku izskatam.

  Iepriekšējā režisores Kolmanes pilnmetrāžas spēlfilma "Bille" (2018), kas tika uzņemta programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" un ir Latvijas, Lietuvas un Čehijas kopražojums, ieguvusi dažādus apbalvojumus, tai skaitā Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma.

  • Publicēta: 15.09.2020 22:14
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti