Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Izdos pastmarku un aploksni ar Irbes bāku
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Izdos pastmarku un aploksni ar Irbes bāku

  Rīga, 14.sept., LETA. VAS "Latvijas pasts" piektdien, 17.septembrī, izdos pastmarku un aploksni ar Irbes bāku, aģentūru LETA informēja kompānijā.

  Pastmarka "Irbes bāka" izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 1,27 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. 

  Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

  Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī "Latvijas pasta" e-veikalā.

  Irbes bāka ir vienīgā Latvijā, kas atrodas Baltijas jūras atklātos ūdeņos, apmēram 20 jūras jūdžu attālumā no krasta, Irbes šaurumā, starp Sirves ragu Sāremā salā un Ovīšragu. Tās augstums - 37 metri, tornim ir 14 stāvi, starmešu augstums ir 35 metri, redzamība - 10 jūras jūdzes. Lai arī tajā vēsturiski bijušas gan dzīvojamās un darba telpas bākas uzraugam, mūsdienās tās darbību nodrošina automatizēta sistēma. Bāka uzbūvēta 1986.gadā.

  Jau vēstīts, ka "Latvijas pasta" apgrozījums pagājušajā gadā bija 94,1 miljons eiro, kas ir par 3% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga teju trīs reizes, sasniedzot 4,2 miljonus eiro.

  "Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 3200 darbinieku.

  • Publicēta: 14.09.2021 14:53
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti