Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Nākamnedēļ notiks amatierteātru izrāžu parāde "Rīga spēlē teātri 2021"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Nākamnedēļ notiks amatierteātru izrāžu parāde "Rīga spēlē teātri 2021"

  Rīga, 17.sept., LETA. No 23.septembra līdz 26.septembrim VEF Kultūras pilī notiks amatierteātru izrāžu parādē "Rīga spēlē teātri", aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

  Šogad par amatierteātru izrāžu parādes moto rīkotāji ir izvēlējušies Jura Rubeņa vārdus: "Tas, ko mēs meklējam, ir tas, kas mēs esam!"

  Apmeklētājiem būs iespēja redzēt vairāku pašmāju autoru darbu iestudējumus, tostarp Justīne Kļavas traģikomēdiju "Dāmas", Raimondas Vazdikas traģikomēdiju "Sapnis ziemas naktī", kas veidota pēc vairāku klasiķu darba motīviem. 

  Arī pēc Kārļa Skalbes visiem tik zināmās pasakas "Kaķīša dzirnavas" motīviem tapis iestudējums "Dzirnavnieces noslēpums". Šī izrāde notiks krievu valodā. Skatītāji aicināti apmeklēt arī Ulda Karlova-Karlovska drāmas uzvedumu "Personance" un Ingas Ābeles darba iestudējumu "Sala", ko uz Rīgu atvedis amatierteātris no Igaunijas un šī izrāde notiks igauņu valodā. 

  Līdztekus pašmāju autoru darbu iestudējumiem, skatītāju vērtējumam šogad piedāvā arī Lilianas Helmanes drāmu "Tā iemīlējusies zoss..."

  Izrāžu parādē klasikas iestudējumu cienītāji varēs apmeklēt Žana Pola Sartra darba "Aiz slēgtām durvīm" uzvedumu, Henrika Ibsena lugu "Heda Gablere" un Raiņa "Pūt, vējiņi", kā arī noskatīties Mārtiņa Zīverta lugas "Fiksā ideja" ekranizējumu.

  Kā katru gadu, amatierteātru izrāžu apmeklētāji var baudīt arī pantomīmu, un šogad ansamblis "Rīgas pantomīma" piedāvā filozofiksu izrādi, kas veidota pēc Ričarda Baha stāsta "Kaija, vārdā Džonatans Livingstons" motīviem.

  Izrāžu parādi "Rīga spēlē teātri" rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Ziemeļrīgas kultūras apvienības VEF Kultūras pili.

  • Publicēta: 17.09.2021 15:16
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti