LETA IP
Iziet

Komentārs redaktoram

Oktobrī norisināsies nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Oktobrī norisināsies nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs"

  Rīga, 16.sept., LETA. Nepieradinātās mūzikas festivāla "Skaņu mežs'2020" centrālie koncertvakari notiks 9.oktobrī un 10.oktobrī kultūras ēkā "Hanzas perons", savukārt tā bezmaksas ievadkoncerts noritēs 2.oktobrī pagaidām vēl neprecizētā telpā, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.

  2.oktobra koncertā būs dzirdams komponista Andra Dzenīša dibinātais elektro - akustiskās mūzikas ansamblis "Woodpecker Project", kura sastāvā šobrīd ietilpst arī Arvīds Kazlausks, Ritvars Garoza un Gatis Zaķis.

  Šajā vakarā uzstāsies arī skaņu inženiera, studijas "Dubplates & Mastering" dalībnieka un elektroniskās mūzikas komponista Rašada Bekera duets ar saksofonistu un komponistu Andrē Vidu.

  Savukārt vācu laikmetīgās mūzikas ansamblis "Sonar Quartett" atskaņos itāļu "mikrotonālās" mūzikas un minimālisma priekšvēstneša Džacinto Šelsi "Manto" solo altam, "I riti funerali di Carlo Magno AD814" čellam un perkusijai, kā arī Šelsi Ceturto un Piekto stīgu kvartetu. Šelsi vokālo skaņdarbu "Hō" izpildīs latviešu mecosoprāns Ieva Parša. Šis priekšnesums ir debijas koncerts "Skaņu meža" vadītajam projektam "Remaiin", kas šķetina citu kultūru ietekmi rietumu avangarda mūzikā, norādīja festivāla organizatori.

  "Skaņu meža" līdzdibināto platformu "Shape" pasākumā pārstāvēs Džims Kempbels jeb "Rrill Bell", kas savas "kolāžmūzikai" līdzīgās improvizācijas veido, manipulējot ar audiokasetēm, līdzīgi kā savulaik hip-hopa un trokšņu mūzikas subkultūrās savulaik tika manipulēts ar vinilplašu atskaņotājiem.

  9.oktobra koncertvakara centrā būs divu īpaši "Skaņu mežam" radītu darbu pasaules pirmatskaņojumi. Abu darbu autori koronavīrusa pandēmijas dēļ koncertā nebūs klātesoši, taču to darbu atskaņojums tiks nodrošināts divos atšķirīgos veidos.

  Pianiste un Lielās mūzikas balvas laureāte Agnese Egliņa, kas darbojas arī "Trio Art-i-Shock", sniegs pirmatskaņojumu amerikāņu komponista, trombonista, datormūzikas novatora un Makārtura "ģēniju balvas" laureāta Džordža Lūisa kompozīcijai "Blombos Workshop".

  Kā atzīmēja "Skaņu mežs'2020" rīkotāji, mākslinieku un elektroniskās mūzikas komponistu Marianas Rozenfeldes un Bena Vidas darbs, savukārt, tiks atskaņots elektroniski un pat automātiski - ģeneratīvā daudzkanālu mūzikas kompozīcija katrā atskaņošanas reizē skan mazliet citādāk, un savā ziņā var skanēt bezgalīgi, jo tās zināmā algoritmā balstītie skaņu virknējumi var turpināties neizsmeļamās variācijās.

  Šajā vakarā būs dzirdama arī salīdzinoši nesen koncertēt atsākusī latviešu "new wave" grupa "19 gadi pirms sākuma" un britu-itāļu pašu vārdiem raksturotais "kibernētiskā industriālā hip-hopa" duets "Kinlaw & Franco Franco".

  Austrālijā dzimušais elektroniskais mūziķis Orens Ambarči šajā vakarā uzstāsies kopā ar savu dzīvesbiedri, skaņu mākslinieci Krisu Koulu.

  Platformu "Shape" festivālā pārstāvēs "Jay Glass Dubs" - ASV dzimis grieķu izcelsmes elektroniskās mūzikas producents, kura daiļrade vērsta uz "dub" mūzikas konvenciju apspēlēšanu, liekot īpašu uzsvaru uz tās "kailāko" formu, kurā tā sastāv vien no ritma sitieniem, basa līnijas, vokāla un efektiem.

  10.oktobra koncertvakarā "Skaņu mežā" atgriezīsies starpžanru avangarda mūzikas projekts "KTL", kurā darbojas grupas "Sunn 0)))" ģitārists Stīvens O’Mellijs un datormūzikas komponists, austriešu izdevniecības "Editions Mego" vadītājs Pīters Rēbergs. Projekts tika dibināts, lai radītu skaņu celiņu režisores un horeogrāfes Žizeles Vjenas izrādei "Kindertotenlieder". Savukārt brīvo improvizāciju pārstāvēs Šveicē dzīvojošais amerikāņu perkusionists un elektroniskais mūziķis Džeisons Kāns.

  Eksperimentālo popmūziku šajā koncertvakarā pārstāvēs Londonā dzīvojošā amerikāņu dziesminiece un multi instrumentāliste Ešlija Pola. Mūziķi uz skatuves pavadīs brīvās improvizācijas kontrabasists Oto Vilbergs. Bet festivāla goda viesis būs austriešu trombonists un komponists Radu Malfati.

  Festivāla noslēdzošajā koncertvakarā būs dzirdami pašmāju mūzikas projekti "Clausthome" sadarbībā ar mākslinieku Mārtiņu Ratniku un "+K+M+B".

  Festivāla rīkotāji atzīmēja, ka, ievērojot ar koronavīrusa pandēmiju saistītus drošības pasākumus, uz festivālu tiek pārdots ierobežots skaits biļešu un īpaši neliels skaits abonementu, kas nodrošina apmeklējumu uz abiem centrālajiem koncertvakariem. Vienas biļetes cena ir 15 eiro, savukārt abonementa cena ir 23 eiro. Biļetes ir iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs un "bilesuserviss.lv".

  • Publicēta: 16.09.2020 14:12
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti