Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Režisores Baumanes filma "Mans laulību projekts" divos festivālos saņēmusi žūrijas atzinības balvas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Režisores Baumanes filma "Mans laulību projekts" divos festivālos saņēmusi žūrijas atzinības balvas

  Rīga, 21.jūn., LETA. Režisores un mākslinieces Signes Baumanes jaunā animācijas pilnmetrāžas filma pieaugušajiem "Mans laulību projekts", kas veidota "Studijā Lokomotīve", divos festivālos saņēmusi žūrijas atzinības balvas.

  Kā aģentūru LETA informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa, animācijas filma pēc pasaules pirmizrādes Tribekas kinofestivālā Ņujorkā izpelnījusies īpašu uzmanību arī citur pasaulē.

  Gandrīz vienlaikus tā piedzīvoja Eiropas pirmizrādi animācijas festivālā Ansī, Francijā, un Latīņamerikas pirmizrādi Gvadalahārā, Meksikā, kur notiek viens no būtiskākajiem festivāliem visā Amerikas kontinentā. Abos festivālos filma izcelta ar īpašām žūrijas atzinības balvām.

  Lai klātienē apmeklētu Eiropas pirmizrādi starptautiskajā animācijas filmu festivālā Ansī, Francijā no Ņujorkas ieradās gan filmas režisore, gan filmas veidotāji no Rīgas un Luksemburgas. 

  Gvadalahāras kinofestivālā filmu pārstāvēja un balvu saņēma producents Roberts Vinovskis. Gvadalahāras festivālā Baumanes filma bija atlasīta starptautiskajam pilnmetrāžas animācijas filmu konkursam un izpelnījās žūrijas atzinības balvu.

  NKC pārstāve norāda, ka filma vēsta par jaunas sievietes Zelmas mīlestības meklējumiem, kuros iesaistās mītiskas sirēnas - tās viņu māca tiekties pēc ideālas laulības, tomēr priekšstati neglābjami sabrūk, kad bioloģija ar saviem hormonu un neironu signāliem iespaido sievietes uzvedību un emocijas, satricinot laulību pamatus.

  Filma ir Latvijas, ASV un Luksemburgas kopražojums, veidota ar NKC finansiālu atbalstu. Ar filmas izplatīšanu pasaulē nodarbojas kompānija "New Europe Film Sales".

  • Publicēta: 21.06.2022 14:39
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti