Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvija "Oskara" balvai virza Daces Pūces filmu "Bedre"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvija "Oskara" balvai virza Daces Pūces filmu "Bedre"

  Rīga, 20.okt., LETA. Latvija jau 14.reizi izvirza filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars", sacenšoties kategorijā "Labākā ārzemju filma", un Nacionālā kino centra (NKC) izveidotā ekspertu komisija apspriedē un balsojumā vienojusies izvirzīt režisores Daces Pūces spēlfilmu "Bedre".

  Kā aģentūru LETA informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa, Latvijas studiju iesniegtos pieteikumus izvērtēja NKC izveidotā ekspertu komisija, kurā šogad strādāja Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova, Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma vadītāja un kinoteorētiķe Zane Balčus, pagājušajā gadā izvirzītās filmas "Dvēseļu putenis" režisors Dzintars Dreibergs, producents Uldis Cekulis, kinokritiķe un žurnāliste Kristīne Simsone, Kultūras ministrijas Valsts sekretāre, Filmu padomes locekle Dace Vilsone un NKC vadītāja, kinokritiķe un teorētiķe Dita Rietuma.

  Ekspertu izvērtēšanai tika pieteiktas trīs pilnmetrāžas spēlfilmas - Pūces "Bedre", Dāvja Sīmaņa "Gads pirms kara" un Lailas Pakalniņas "Spogulī". Ekspertu komisija attālinātā diskusijā apsprieda visu filmu potenciālu un iespējamo rezonansi dažādās auditorijās, atzinīgi novērtējot katras filmas atsevišķās un atšķirīgās kvalitātes.

  Matīsa atzīmēja, ka, apsverot visus argumentus, ekspertu komisija galu galā vienojās kā Latvijas pieteikumu ASV Kinoakadēmijas balvai par labāko ārzemju filmu izvirzīt režisores Pūces spēlfilmu "Bedre", kas ir skaidri izstāstīts, reālistisks un cilvēcisks stāsts ar precīzu mazpilsētas dzīves raksturojumu un labiem aktierdarbiem.

  Turklāt, ekspertu ieskatā, šī filma ir pārliecinoša režisores debija, kas jau piedzīvojusi panākumus ārvalstīs, tātad ir starptautiski konvertējama un saprotama arī ārpus lokālās auditorijas - "Bedres" pasaules pirmizrāde notika pirms gada Vācijā, Lībekas festivālā, kur filma uzreiz saņēma festivāla "Grand Prix", sekoja labākās filmas balva Krievijas festivālā Baltijas debijas.

  Aizvadītā gada laikā filma "Bedre" atlasīta vēl vairākiem prestižiem starptautiskiem kinofestivāliem. Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" atlasē filma saņēmusi astoņas nominācijas balvām, tai skaitā par labāko spēlfilmas režiju, scenāriju, operatora un komponista darbu, balvām nominēti arī trīs filmas aktieri.

  "Oskara" balvu kandidātu pieteikšanas un nominēšanas procesi arī šogad ārkārtas situācijas dēļ ir novirzīti laikā - apbalvošanas ceremonija, kas parasti notiek februāra beigās, šobrīd plānota 2022.gada 27.martā. Valstīm savi nacionālie pieteikumi jāiesniedz līdz 1.novembrim, 15 filmu pretendentu saraksts tiks paziņots 21.decembrī, bet piecas balvai nominētās filmas tiks nosauktas 8.februārī.

  NKC pārstāve norādīja, ka savus pieteikumus ASV Kinoakadēmijas balvai jau paziņojušas arī kaimiņvalstis, un Latvijai īpaši nozīmīga ir Lietuvas izvēle - "Oskara" balvas sacensībai tiek pieteikta Lietuvas, Latvijas un Francijas kopražojuma dokumentālā filma "Lēciens" jeb "Jump", kas jau izrādīta arī Latvijā. Filmas līdzproducents ir Uldis Cekulis, kurš pārstāv studiju "VFS Films".

  • Publicēta: 20.10.2021 15:25
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti