Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

KNAB palīdzību izmeklēšanai pērn lūguši Mongolijas, Krievijas un Spānijas likumsargi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  KNAB palīdzību izmeklēšanai pērn lūguši Mongolijas, Krievijas un Spānijas likumsargi

  Rīga, 23.febr., LETA. Pagājušā gadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saņēmis ārvalstu likumsargu tiesiskās palīdzības lūgumus no Mongolijas, Krievijas, Spānijas un citām valstīm, liecina KNAB informācija.

  Pērn KNAB izpildei saņemti 34 ārvalstu tiesiskās palīdzības lūgumi no Mongolijas, Ukrainas, Nīderlandes, Krievijas, Grieķijas, Polijas, Spānijas, Vācijas, Igaunijas,

  Lihtenšteinas, Moldovas un Rumānijas. 2020. gadā 37 tiesiskās palīdzības lūgumos izpilde ir pabeigta.

  KNAB priekšnieks Jēkabs Straume otrdien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā skaidroja, ka ļoti daudzi tiesiskās palīdzības lūgumi ir saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Izpildot tiesiskās palīdzības lūgumus bieži vien KNAB uzzina, ka koruptīvas attiecībās stājušies arī Latvijas valstspiederīgie, līdz ar to rodas pamats sākt izmeklēšanu jau Latvijā.

  Lai nodrošinātu pierādījumu iegūšanu un nostiprināšanu biroja lietvedībā esošajos

  kriminālprocesos, 2020.gadā KNAB sagatavoja 28 tiesiskās palīdzības lūgumus nosūtīšanai uz ārvalstīm. Lielākā daļa no tiesiskās palīdzības lūgumiem sagatavoti nosūtīšanai Eiropas Savienības valstīm.

  • Publicēta: 23.02.2021 14:58
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti