Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ANO vadītājs piedāvā savu vidutāja lomu Venecuēlas krīzē
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  ANO vadītājs piedāvā savu vidutāja lomu Venecuēlas krīzē

  Ņujorka, 12.febr., LETA--AFP. ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pirmdien vēlreiz piedāvāja savu vidutāja lomu Venecuēlas krīzes izbeigšanai, izsakot šo piedāvājumu sarunās ar šīs valsts ārlietu ministru.

  Gutērrešs un Venecuēlas ārlietu ministrs Horhe Arreasa tikās Ņujorkā pēc Karakasas pieprasījuma, pastiprinoties konfrontācijai starp Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro un opozīcijas līderi Huanu Gvaido, kurš sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu izpildītāju.

  ANO ir aicinājusi uz nopietnām politiskām sarunām starp abām pusēm, lai novērstu vēl lielāku vardarbību šajā valstī.

  "Ģenerālsekretārs vēlreiz apliecināja, ka paliek pieejams viņa piedāvājums abām pusēm nopietnām sarunām, lai palīdzētu valstij izkļūt no pašreizējās konfrontācijas Venecuēlas tautas labad," sacīja ANO preses sekretārs Stefans Dižarriks.

  Gvaido, kurš janvārī pasludināja sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju, jau ir atzinušas apmēram 50 valstis, ieskaitot ASV.

  Maduro tomēr turpina atbalstīt Krievija un Ķīna, kā arī dažas Āfrikas valstis.

  ANO ģenerālsekretārs pagājušonedēļ paziņoja, ka viņš nepievienosies nevienai valstu grupu iniciatīvai, lai nodrošinātu sava piedāvājuma uzticamību. Gutērrešs arī uzstājis, ka viņš var būt par vidutāju tikai tad, ja to pieprasīs abas puses.

  ANO diplomāti paziņoja, ka Maduro valdība ir gatava sarunām, bet vēl nav skaidrs, vai Gvaido piekristu ANO lomai.

  • Publicēta: 12.02.2019 12:15
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti