Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Piektajā ērģeļmūzikas festivālā "Organismi" pirmatskaņojumu piedzīvos Apkalnas, Paula un LNSO koncertprogramma
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Piektajā ērģeļmūzikas festivālā "Organismi" pirmatskaņojumu piedzīvos Apkalnas, Paula un LNSO koncertprogramma

  Rīga, 16.okt., LETA. Piektajā Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā "Organismi" pirmatskaņojumu piedzīvos ērģelnieces Ivetas Apkalnas, maestro Raimonda Paula un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertprogramma, kurā izskanēs Apkalnai rakstīts jauns Paula skaņdarbs.

  Kā aģentūru LETA informēja Latgales vēstniecības "Gors" pārstāve Edīte Husare, piektais ērģeļmūzikas festivāls "Organismi" sāksies 22.oktobrī. Atklājot ērģeļu kā koncertinstrumenta dažādību, Austrijas mūziķu duets - ērģelnieks un komponists Valentīns Feodorofs un arfiste Jūlija Kristīne Lukana atskaņos koncertprogrammu "Ērģeles un arfa", kurā izskanēs Johana Sebastiāna Baha, Sezāra Franka, Morisa Ravēla, Kloda Debisī un citu komponistu skaņdarbi. Festivāla pirmajā dienā, sadarbojoties ar Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolu, paredzēta arī Apkalnas meistarklase.

  Husare norādīja, ka par festivāla centrālo notikumu var uzskatīt Apkalnas, Paula un LNSO īpaši festivālam radīto koncertprogrammu, kas izskanēs 24.oktobrī vakara koncertā un ģenerālmēģinājumā ar skatītājiem. Koncerta programmā būs dzirdami Gijas Kančeli un Semjuela Bārbera darbi, kā arī pirmatskaņojumu piedzīvos Paula skaņdarbi jaunos aranžējumos un pārlikumos ērģelēm, ko veidojusi komponiste Anna Veismane. 

  Gatavojoties festivālam, maestro Pauls radījis Apkalnai rakstītu skaņdarbu "Pie baznīcas". Festivāla koncertā pie diriģenta pults stāvēs Jānis Stafeckis. Pirms vakara koncerta plkst.17 interesenti tiek aicināti uz pirmskoncerta sarunu ar mūzikas žurnālistu Orestu Silabriedi. Koncertprogramma plkst.18 tiešraidē izskanēs arī "Latvijas Radio 3" ēterā.

  Šonedēļ pieņemto ierobežojumu dēļ 25.oktobrī iecerētā koncertuzveduma "Ķiršu koks", kurā līdz ar Apkalnu un aktieri Gundaru Āboliņu piedalās arī Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris, pirmizrāde notikt nevarēs, taču koncertuzvedumu, kura pamatā ir itāļu rakstnieces Andželas Noreti grāmata "Mans vectēvs bija ķiršu koks", plānots izrādīt nākamā gada festivālā, kas iecerēts 2021.gada rudenī. Iegādātās biļetes uz 25.oktobrī paredzēto uzvedumu apmeklētāji var atdot "Gors" un "Biļešu paradīze" kasēs.

  Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "Organismi" Rēzeknē pirmo reizi izskanēja 2015.gada oktobrī. Festivālu, sadarbojoties ar Apkalnu, rīko Latgales vēstniecības "Gors" komanda. Festivāla dzimšanas iemesls bija digitālo ērģeļu "Johannus Eclessia" iegāde 2014.gadā, ļaujot Latgales vēstniecībai kļūt par pirmo koncertzāli Latvijā, kurā līdz ar jauno instrumentu bija iespējams atskaņot vēl plašāku muzikālo repertuāru, īstenot jaunas sadarbības formas un skanējumus.

  • Publicēta: 16.10.2020 12:03
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti