Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

IZM varēs sniegt finansējumu pētījumiem par latviešu literatūru valstiskās identitātes perspektīvā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  IZM varēs sniegt finansējumu pētījumiem par latviešu literatūru valstiskās identitātes perspektīvā

  Rīga, 24.maijs, LETA. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) turpmāk varēs īstenot un sniegt finansējumu pētījumiem, kas pētīs latviešu literatūru valstiskās identitātes un iekļaujošas sabiedrības perspektīvā.

  Ministrija varēs īstenot un finansēt valsts pētījumu programmas "Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai" uzdevumu "Latviešu literatūras un tās pētniecība valstiskās identitātes un iekļaujošas sabiedrības perspektīvā".

  Papildus uzdevums ļaus īstenot pētījumus trīs pētniecības virzienos - literatūras teorija un kultūras studijas, tekstoloģija un tehnoloģijas un literatūras izglītība un sabiedriskā zinātne.

  Šobrīd programmas definētie uzdevumi neparedz valsts pasūtījumu "latviešu literatūras un tās pētniecības valstiskās identitātes un iekļaujošas sabiedrības perspektīvā" pētniecībai, kā arī pētījums nav paredzēts citās valsts programmās. Tas negatīvi ietekmē zināšanu kapacitāti un attīstību šīs tēmas jomā, norāda IZM.

  Tādēļ nepieciešams bija apstiprināt programmas papildu uzdevumu, lai atklātā projektu konkursa rezultātā finansētu pētniecības projektu atbilstoši definētā papildu uzdevumam tvērumam, skaidro ministrijā.

  • Publicēta: 24.05.2022 14:57
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti