Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Sākusies režisores Lindas Oltes debijas pilnmetrāžas spēlfilmas "Māsas" uzņemšana
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Sākusies režisores Lindas Oltes debijas pilnmetrāžas spēlfilmas "Māsas" uzņemšana

  Rīga, 6.apr., LETA. Lieldienu brīvdienās sākusies režisores Lindas Oltes debijas pilnmetrāžas spēlfilmas "Māsas" uzņemšana, aģentūru LETA informēja kinolentes veidotāju pārstāve Šania Volbeta.

  Viņa pavēstīja, ka marta beigās Latvijas un Itālijas kopražojuma spēlfilma ieguvusi nozīmīgā Eiropas fonda "Eurimages" atbalstu starptautiskiem kopražojumiem.

  Volbeta atzīmēja, ka Oltes debijas filma iecerēta kā sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Filmas galvenā varone ir dumpinieciskā Anastasija, kura ir pārliecināta, ka viņai nekādi adoptētāji nav vajadzīgi. Kad meitene uzzina savas bioloģiskās mātes Allas atrašanās vietu, Anastasija nolemj darīt visu, lai atjaunotu kontaktu un iemantotu mammas mīlestību. Savukārt Anastasijas mazā māsa Diāna nevar vien sagaidīt, kad varēs dzīvot jaunajā amerikāņu ģimenē. Adopcijas procesā māsas nešķir, un Anastasijai būs jāpieņem lēmums - palikt Latvijā kopā ar savu īsto māti vai doties pretim jaunai dzīvei Amerikā.

  Filmas "Māsas" uzņemšana notiks Rīgā un tās apkārtnē, īpaši Sarkandaugavā, taču trīs dienas jūnija sākumā paredzēts filmēt arī Dienvidtirolē, Itālijā. Filmas aktieru komandā blakus māsu atveidotājām Emmai Skirmantei, Gerdai Aljēnai un Katrīnai Krēsliņai spēlēs aktrises Iveta Pole, Elita Kļaviņa un Indra Briķe, arī ārzemju aktieri Nīls Makgerijs, Viktorija Meiersa-Greja un Bella Aleksandrasa.

  Nedēļu pirms filmēšanas sākuma spēlfilma "Māsas" ieguvusi atbalstu arī starptautiskajā kopražojumu fondā "Eurimages", kur filmai piešķirts finansējums 79 000 eiro apmērā. Marta sesijā "Eurimages" kopā atbalstīja 24 pilnmetrāžas filmu projektus ar kopējo piešķīrumu 5,8 miljoni eiro, un blakus pasaulē pazīstamiem Eiropas kino režisoriem - brāļiem Žanam Likam un Pjēram Dardēniem, Mišelam Hazanovičam un citiem - atbalstīta arī Oltes filma, kas debijas projektam ir ievērojams sasniegums.

  Filmas komandu veido radošie un tehniskie profesionāļi gan no Latvijas, gan Itālijas. Filmas scenārija autore ir Olte, galvenais operators Aleksandrs Grebņevs, māksliniece Laura Dišlere, kostīmu māksliniece Sīglinde Mihailera, grima māksliniece Beata Rjabovska, producenti Matīss Kaža, Una Celma un Dace Siatkovska.

  • Publicēta: 06.04.2021 17:05
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti