Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Izveidota galda spēle par Latvijas Neatkarības karu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Izveidota galda spēle par Latvijas Neatkarības karu

  Rīga, 19.sept., LETA. Sadarbojoties Latvijas Kara muzejam, SIA "Brain Games Publishing" un Aizsardzības ministrijai, tapusi galda spēle "Latvijas Neatkarības karš 1918 - 1920", kuras spēlētājiem būs iespēja izzināt Latvijas vēsturi un "cīnīties par valsts neatkarību", aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

  Spēles pamatā ir Latvijas Neatkarības kara notikumi, un tā sastāv no trim dažādiem scenārijiem, kuri ataino kādu no Latvijas Neatkarības kara posmiem. Katrā no spēles scenārijiem spēlētāji, kopīgi sadarbojoties, rekrutēs kaujas vienības, maršēs tās cīņā pret ienaidnieku, ārstēs ievainotos un sekos līdzi tam, lai karaspēks būtu pietiekami apgādāts. Cīņās uzvarēt palīdzēs kārtis ar vēsturiskām personībām.

  "Esam pagodināti par iespēju izdot galda spēli par mūsu valstij tik svarīgiem notikumiem pirms vairāk nekā 100 gadiem. Šī kooperatīvā spēles pieredze atspoguļos, cik liela nozīme Neatkarības kara notikumos bija koordinācijai, neatlaidībai un savstarpējai un starptautiskajai sadarbībai," norādījis izdevniecības "Brain Games Publishing" valdes priekšsēdētājs Egils Grasmanis.

  Lai atbrīvotu Latvijas valsti un uzvarētu spēlē, spēlētajiem būs jāsadarbojas, līdzīgi, kā tās notika Latvijas vēsturē. Balstoties uz vēstures notikumiem, spēlē nenovērtējams palīgs būs Latvijas sabiedrotie - Igaunijas un Polijas bruņotie spēki. Tāpat galda spēle parāda Neatkarības kara sarežģītību: ja vienā brīdī Latvijas armija cīnās kopā ar vācu armijas vienībām kā sabiedrotajiem, tad jau pēc neilga laika nākas doties kaujās pret tām.

  Aizsardzības ministrija ir iegādājusies 1700 galda spēles eksemplāru, no kuriem lielākā daļa kalpos Jaunsardzes centra vajadzībām. Tāpat aizsardzības nozare iegādātos spēles eksemplārus izmantos Latvijas militārās vēstures popularizēšanai un reprezentācijas vajadzībām.

  Spēles izveidotājs "Brain Games Publishing" uzvarēja Aizsardzības ministrijas 2020.gadā izsludināja iepirkumā, iesniedzot piedāvājumu par 50 211 eiro. Piedāvājums iekļāva gan galda spēles izstrādi, gan iegādi ne mazāk kā 1700 eksemplāru apmērā ministrijas vajadzībām. Savukārt Latvijas Kara muzeja iesaiste nodrošināja vēsturisko faktu iekļaušanu spēles scenārijā.

  Aizsardzības ministrija ir ieinteresēta, lai spēle būtu pieejama arī plašākai sabiedrībai, un plānots, ka, paralēli ministrijas iepirkumam, "Brain Games Publishing" to piedāvās tirdzniecībā par savu finansējumu.

  Spēles autors ir Jānis Grunte, kurš vēl ir zināms kā viens no pasaulē populārās un Latvijā radītās spēles "Icecool" autoriem. Spēli ražo SIA "Folded", un tā būs pieejama "Brain Games" veikalos un "Jāņa Rozes" grāmatnīcās jau šā gada oktobrī.

  • Publicēta: 19.09.2021 17:33
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti