Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Policija rosina celt apsūdzību tiesu izpildītājam Veinbergam sirmgalves dzīvokļa izkrāpšanas lietā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Policija rosina celt apsūdzību tiesu izpildītājam Veinbergam sirmgalves dzīvokļa izkrāpšanas lietā

  Rīga, 1.apr., LETA. Valsts policija pēc aptuveni trīs mēnešu izmeklēšanas jau rosinājusi celt apsūdzību tiesu izpildītājam Rolandam Veinbergam, kādai notārei un vēl trīs personām lietā par iespējamu īpašuma izkrāpšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

  Valsts policija paziņojumā presei atgādina, ka janvārī tika sākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, izmantojot viltoto vienkāršo vekseli un vēršot bezstrīdu vekseļa piespiedu izpildi piedziņas lietā uz 1932.gadā dzimušās sievietes naudas līdzekļiem - 28 000 eiro apmērā, kas palika no nekustamā īpašuma atsavināšanas izsolē.

  Kriminālprocesā notika aktīva un efektīva izmeklēšana, kā rezultātā par aizdomās turētajām atzītas trīs personas pēc Krimināllikuma panta par krāpšanu. Divām personām tika piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis - apcietinājums. LETA jau rakstīja, ka viena no šīm personām ir kāda Kristina Lucenko.

  Policijā norādīja, ka patlaban apcietinājums vienai personai jau ir atcelts un tai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Savukārt otra aizdomās turētā persona joprojām ir apcietinājumā.

  Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā iegūti pierādījumi, kas deva pamatu par aizdomās turētajām personām atzīt arī divas valsts amatpersonas.

  Viena amatpersona atzīta par aizdomās turēto personu pēc Krimināllikuma pantiem par valsts amatpersonas darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, kas izraisījis smagas sekas, kā par krāpšanas atbalstīšanu, ar ko nodarīts zaudējums lielā apmērā. 

  Savukārt otrā amatpersona atzīta par aizdomās turēto peronu pēc Krimināllikuma panta par dienesta viltojumu, kas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

  Izmeklēšanā noskaidrots, ka minētā personu grupa identiskā veidā, izmantojot viltotu vienkāršo vekseli un pēc tam vēršot bezstrīdus vekseļa piespiedu izpildi piedziņas lietā, ir apkrāpusi arī 1962.gadā dzimušu vīrieti, kurš noziedzīgo darbību rezultātā ir zaudējis savu nekustamo īpašumu, informēja Valsts policijā.

  Tagad lieta par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu nosūtīta Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Prokuratūrai tuvākajā laikā būs jāizlemj vai celt apsūdzību.

  Jau ziņots, ka februārī tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) no amata atstādinājis zvērinātu tiesu izpildītāju Veinbergu.

  Šāds lēmums pieņemts pēc pieprasītās informācijas saņemšanas no Valsts policijas.

  Bordāns iepriekš sociālajā tīklā "Facebook" rakstīja, ka esot rosinājis visaptverošu pārbaudi, lai vērtētu visu iesaistīto amatpersonu atbildību - gan tiesu izpildītāja, gan notāres rīcību. Tāpat ministrija sadarbojas ar iesniedzējas pārstāvēm, lai operatīvi risinātu jautājumu par zaudētā īpašuma un naudas atgūšanu.

  Bordāns arī ierosinājis disciplinārlietu pret notāri.

  Iepriekš TV3 raidījums "Nekā personīga" ziņoja, ka pirms astoņiem gadiem seniorie Eleonorai Ļaksai radušās pirmās saistības pret "Rīgas namu pārvaldnieku" (RNP), taču tās izdevies nokārtot. Pēdējos gados pasliktinoties veselībai, viņai radās pārvietošanās grūtības un vientuļā sirmgalve arvien retāk izgāja no mājām un aizmirsusi regulāri apmaksāt komunālos rēķinus. RNP par parādiem pirms diviem gadiem vērsās tiesā.

  Parāda summa kopumā bijusi nedaudz virs 1000 eiro. Spriedums bijis par labu RNP, un sprieduma izpilde nonāca pie zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga.

  Lai gan viņam ir tiesības pārbaudīt parādnieces kontus, kurā piedziņas brīdī bija ap 8000 eiro, tiesu izpildītājs nenoņēma naudu no konta, bet izlika izsolē sirmgalves vienīgo mājokli.

  Pensionāres dzīvokli pārdeva publiskā izsolē par 30 700 eiro. Sedzot Ļaksas parādu pret RNP, atlikušo summu tiesu izpildītājam vajadzēja aizskaitīt uz pensionāres kontu, taču tā nenotika, akcentē raidījums.

  Attāla radiniece - māsas mazmeita, uzkopjot pensionāres dzīvokli, atradusi vairākus dokumentus, tostarp vekseli. Tajā rakstīts, ka aprīlī, divus mēnešus pēc izsoles apstiprināšanas tiesā, pensionāre no kādas 30 gadus vecas Kristinas Lucenko aizņēmusies 28 000 eiro. Summu ir identiska tai, kas palika pāri no dzīvokļa pārdošanas, un ko tiesu izpildītājam vajadzēja pārskaitīt pensionārei, norāda "Nekā personīga"

  Vekselis it kā izdots Imantā, laikā, kad sirmgalve vairs viena nevarēja iziet no mājas. Kā norāda raidījums, bez smalkām paraksta ekspertīzēm var redzēt, ka uz vekseļa nav parakstījusies Ļaksa, bet viņas parakstu kāds nemākulīgi centies atdarināt.

  Luceno jau divas nedēļas pēc it kā vekseļa izdošanas pieprasījusi naudu atdot, vēršoties pie notāres Ingas Muciņas un tad tiesā. Lieta atkal nonākusi pie tiesu izpildītāja Veinberga. Neviena no amatpersonām neesot pārbaudījusi, vai vekselis nav viltots, un 28 000 eiro Veinbergs jau pārskaitījis uz Lucenko kontu Lielbritānijā, vēstīja raidījums.

  Ļaksas pārstāve raidījumam norādīja, ka zvērināta notāra rīcība ir diezgan aizdomīga, jo viņš apzināti aizturējis izmaksu uz parādnieces kontu un, izmantojot Lucenko ne Latvijā reģistrēto kontu, līdzekļi aizskaitīti trešajai personai.

  Rezultātā dažu mēnešu laikā sirmgalve palikusi ne tikai bez dzīvokļa, bet arī bez naudas, par kuru varētu iegādāties citu mitekli vai segt vismaz pansionāta izmaksas, akcentēja "Nekā personīga".

  • Publicēta: 01.04.2021 12:43
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti