Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rakstnieka Egona Līva piemiņas balva "Krasta ļaudis" pasniegta Benitai Laumanei un Janai Eglei
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rakstnieka Egona Līva piemiņas balva "Krasta ļaudis" pasniegta Benitai Laumanei un Janai Eglei

  Rīga, 18.sept., LETA. Rakstnieka Egona Līva piemiņas balva "Krasta ļaudis 2020" pasniegta Benitai Laumanei un Janai Eglei, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" projektu vadītāja Katrīna Vectirāne.

  Šodien Liepājā, galerijas "Romas dārzs" Berči zālē, latviešu literatūras svētkos, pulcējās rakstnieki un izdevēji, lai pasniegtu literatūras klasiķa Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis".

  Balvas pasniegšanas jubilejas gadā apbalvoti labākie oriģinālliteratūras prozas un jaunatnes literatūras darbi. Izvērtēta jaunākā latviešu literatūra, kas saistās ar jūras un piekrastes atspoguļojumu, un izsaka latviskuma un patriotisma jēgu, norādīja Vectirāne.

  Žūrija galveno balvu un naudas prēmiju 600 eiro šogad piešķīra Laumanei par grāmatu "Zvejasrīku nosaukumi Latvijas piekrastē" un Eglei 400 eiro prēmiju par grāmatu "Dzimšanas diena".

  Liepājas Rotari kluba specbalva piešķirta Rasai Bugavičutei-Pēcei par spilgtu literāru darbu sociāli jūtīgas tematikas virtuozā atainojumā no bērna pieredzes un skatu punkta grāmatā "Puika, kurš redzēja tumsā". Tas ir neparasts stāsts, kas liek lasītājam ieraudzīt pretrunas, kas valda sabiedrībā attieksmē pret vājredzīgajiem, sacīja Vectirāne.

  Liepājas speciālās ekonomiskās zonas specbalva pasniegta Paulam Bankovskim par savdabīgu, asprātīgu un intelektuālu vienkāršo krasta ļaužu skatījumu uz vēsturē, mūsdienās un nākotnē aktuāliem notikumiem, problēmām, kļūdām un visas pasaules civilizācijas virzību pa laika asi, spilgti iezīmējot lokālā un globālā simbiozi grāmatā "Pasaules vēsture".

  Apbalvoti tika arī jaunie un talantīgie latviešu literatūras censoņi. Nominācijā "Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu" prēmija 600 eiro apmērā sadalīta Ievai Kaneponei 1.vieta par darbu "Jūras balss", Šarlotei Luīzei Odziņai 2.vieta par darbu "Zaudēt un iegūt" un Klintai Dzelmei Kolai 3.vieta par darbu "Erozija".

  Pasākumu vadīja Liepājas teātra aktieri Agnese Jēkabsone- Ozoliņa un Kaspars Kārkliņš. Ar muzikālo priekšnesumu priecēja Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis.

  Vectirāne stāstīja, ka Liepājas kultūras pārvalde jau desmito gadu organizē Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" pasniegšanu. Tas ir ikgadējs konkurss, kurā apbalvo labākos literāros darbus. Konkursa mērķis ir veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Līvu un viņa literāro mantojumu, latviskuma, patriotisma, jūrniecības un sabiedrībā notiekošo procesu aktualizēšanu un popularizēšanu, spēcīgu piemares ļaužu raksturu un nacionālā kolorīta izgaismojumu.

  • Publicēta: 18.09.2020 22:33
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti