Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Prototipēšanas darbnīcu "Riga Makerspace" par 7,3 miljoniem eiro plāno būvēt "P un S Būvniecība"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Prototipēšanas darbnīcu "Riga Makerspace" par 7,3 miljoniem eiro plāno būvēt "P un S Būvniecība"

  Rīga, 21.jūn., LETA. Prototipēšanas darbnīcu "Riga Makerspace" par 7,3 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) plāno būvēt pilnsabiedrība "P un S Būvniecība", aģentūru LETA informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

  Viņš norāda, ka VNĪ atkārtoti izsludinātajā būvniecības konkursā par prototipēšanas darbnīcas "Riga Makerspace" izveidi Aristida Briāna ielā, Rīgā, deviņu būvkomersantu konkurencē par saimnieciski izdevīgāko atzīts pilnsabiedrības "P un S Būvniecība" iesniegtais piedāvājums. 

  Līgumu par pamatdarbu īstenošanu plānots noslēgt līdz jūnija beigām, bet būvdarbus paredzēts pabeigt līdz 2023.gada nogalei. Būvdarbus plānots sākt augustā.

  VNĪ arī atzīmē, ka pilnvērtīgai projekta īstenošanai bija nepieciešams piesaistīt vēl 1,3 miljonus eiro. Ministru kabinets 21.jūnijā apstiprināja 700 000 eiro pārdali daļējai izmaksu kāpuma segšanai no valsts budžeta programmas "Finansējums augstas gatavības projektiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai".

  Griškevičs skaidro, ka Krievijas iebrukums Ukrainā, kā arī pandēmijas periods ir atstājis ietekmi uz būvniecības nozari, un tas ietekmē gan atsevišķu projektu īstenošanas termiņus, gan nepieciešamā finansējuma apmēru. VNĪ ar iesaistītajām pusēm meklē risinājumus, lai neapstātos būvniecība 23 šobrīd būvniecības stadijā esošajos VNĪ projektos.

  Kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku Aristida Briāna ielā, Rīgā, pielāgos kopumā sešu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas izglītības programmu vajadzībām, izveidojot atbilstošas jaunu produktu paraugu izgatavošanas jeb prototipēšanas darbnīcas. Papildus tam tiks ierīkotas mūsdienīgas telpas semināriem un cita veida pasākumiem. 

  Projekta ietvaros atjaunojamās ēkas atrodas blakus UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objektam "Rīgas vēsturiskais centrs". Viena no ēkām ar vēsturisko vērtību tiks sakārtota 1500 kvadrātmetru platībā un atjaunotas publikās ēkas 3600 kvadrātmetru platībā. Tiks veikti arī energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi. 

  VNĪ dibināta 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija.

  • Publicēta: 21.06.2022 14:40
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti