Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Dizaina pastaigas" laikā varēs piedalīties lekcijās, diskusijās un doties ekskursijās
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  "Dizaina pastaigas" laikā varēs piedalīties lekcijās, diskusijās un doties ekskursijās

  Rīga, 18.sept., LETA. Rīgā 1.oktobrī norisināsies "Dizaina pastaiga", kas apmeklētājiem bez maksas piedāvās ielūkoties 22 pieturpunktos - piedalīties lekcijās, sarunās, ekskursijās un diskusijās par dizainu, aģentūru LETA informēja pasākumu organizatoru pārstāve Gita Deniškāne.

  Dizaina organizācija "SEGD Riga Chapter" pastaigas norises dienā savas durvis plašākam apmeklētāju lokam vērs ne tikai radošo un mākslas industriju pārstāvji, bet arī ražošanas un ar dizaina radīšanu ikdienā netieši saistīti uzņēmumi.

  Deniškāne akcentēja, ka "Dizaina pastaiga" ir īpaša ar to, ka ļauj ielūkoties dizaineru, arhitektu, vietēju un starptautisku uzņēmumu, kā arī valsts iestāžu darba ikdienā, izprast tā procesus un dizaina pielietojumu.

  "Dizaina pastaigas" organizatori "SEGD Riga Chapter" ir izveidojuši programmu, lai piedāvātu gan satura, gan formāta ziņā daudzveidīgu pieredzi. Apzinoties plašo piedāvājumu, organizatori pastaigas digitālajā kartē piedāvā piecus dizaina maršrutus - katrs no tiem piemērots veselas dienas pastaigai, apmeklējot no trīs līdz septiņiem pieturpunktiem.

  Deniškāne pavēstīja, ka "Dizaina pastaigā" šogad piedalīsies arī uzņēmumi, kas ikdienā nenodarbojas ar dizaina radīšanu, bet caur šo pieredzi plašākai publikai demonstrēs, ka saskarsmes punkti ar dizainu ir sastopami jebkurā nozarē.

  Piemēram, viens no vadošajiem advokātu birojiem, "Vilgerts" un tā "IPR" prakses vadītāja Brigita Tērauda sniegs ieskatu dizaina juridiskajos aspektos, piedāvājot lekciju "Padomi dizaina aizsardzībā".

  Dizaina juridiskie jautājumi šogad tiks apskatīti arī "LR Patentu valdē", bet vairākos pieturpunktos centrālā tēma būs ilgtspējīga pilsētvides attīstība. Arhitekts Pēteris Bajārs kopā ar ainavu arhitekti Annu Kalniņu un "Mūkusalas Biznesa centra" vadītājiem, Ivetu Bahmani un Klāvu Vasku piedalīsies sarunā par tēmu - "Vietas, kvartāla un pilsētvides attīstība".

  Par dizaina un tehnoloģiju mijiedarbību būs iespējams uzzināt, apmeklējot enerģētikas un digitālo risinājumu uzņēmuma "Schneider Electric", inovatīvā stikla ražotāja "Groglass" vai vadošā informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "Accenture" pieturpunktus. Bet par digitāliem risinājumiem valsts sektora efektivitātes veicināšanā stāstīs "SAP Latvia".

  Pēc Deniškānes paustā, "SEGD Riga Chapter" 2020.gada sākumā izveidoja dizaina birojs "H2E", atsaucoties uz starptautiskās bezpeļņas organizācijas "SEGD" uzaicinājumu. Tā mērķis ir veicināt Latvijas dizaina attīstību un atpazīstamību lokālā un starptautiskā līmenī.

  Viens no galvenajiem "SEGD Riga Chapter" uzdevumiem ir veidot pieredzes apmaiņas un izglītojošus pasākumus dizaina jomas profesionāļiem un interesentiem, un veicināt diskusiju par kvalitatīvu dizainu plašākā sabiedrībā, radot augstvērtīgu dizaina pieprasījumu.

  SEGD visā pasaulē apvieno vairāk kā 2000 biedrus, kuru vidū ir arhitekti, grafikas dizaineri, interjera dizaineri, industriālie un digitālie dizaineri, zīmola un pieredzes veidotāji, ražotāji un mācībspēki, uzsvēra Deniškāne.

  • Publicēta: 18.09.2020 11:10
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti