Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Brīdina par kiberuzbrukumiem un naudas izspiešanas mēģinājumiem no uzņēmumiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Brīdina par kiberuzbrukumiem un naudas izspiešanas mēģinājumiem no uzņēmumiem

  Rīga, 15.okt., LETA. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) brīdina par kiberuzbrukumiem un naudas izspiešanas mēģinājumiem no uzņēmumiem, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijas ģenerāldirektors Andris Melnūdris.

  Viņš norādīja, ka pēdējo nedēļu laikā vairākās Eiropas valstīs, tostarp Latvijā fiksēti naudas izspiešanas mēģinājumi, draudot apturēt uzņēmumu mājaslapu vai citus uzņēmumu darbībai svarīgus resursus, tādējādi LIKTA aicina pievērst uzmanību šiem kiberuzbrukumiem un naudas izspiešanas mēģinājumiem.

  Arī tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" publicējusi ziņu ar brīdinājumu un sniedza padomus rīcības plānam kiberuzbrukumu gadījumā, minot noturīgu mākoņpakalpojumu sniedzēju piemērus. LIKTA pievienojas aicinājumam būt piesardzīgiem, un vienlaikus sadarbībā ar asociācijas biedriem vērš uzmanību uz nacionālo informāciju tehnoloģiju (IT) mākoņpakalpojumu sniedzēju kompetenci un spējām aizsargāt uzņēmumus un organizācijas.

  Patlaban Latvijas mākoņpakalpojumu sniedzēju rīcībā ir izkliedētās piekļuves lieguma (DDoS) uzbrukumu noturīgi mākoņpakalpojumi un datu centri, kā arī nacionālajiem IT mākoņpakalpojumu sniedzējiem ir virkne priekšrocību - pieredze, ātrums, pieejamība un datu drošība, pauda asociācijā.

  LIKTA aicina uzņēmumus apzināt riskus un tos novērst, piebilstot, ka par uzbrukuma mērķi var kļūt jebkurš uzņēmums, valsts institūcija vai organizācija.

  LIKTA dibināta 1998.gadā un ir lielākā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares asociācija, kas apvieno vairāk nekā 160 biedru - vadošos IKT nozares uzņēmumus un organizācijas, kā arī IKT profesionāļus.

  • Publicēta: 15.10.2020 12:35
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti