Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Sestdien Rīgā izmēģinās prioritārajās grupās esošo cilvēku vakcinēšanu bez pieraksta
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Sestdien Rīgā izmēģinās prioritārajās grupās esošo cilvēku vakcinēšanu bez pieraksta

  Rīga, 8.apr., LETA. Vakcinēšanas dzīvās rindas pilotprojekts tiks īstenots sestdien, 10.aprīlī, divos masu vakcinēšanas centros Rīgā, liecina Veselības ministrijas valdības sēdei sniegtā informācija.

  Lai nodrošinātu gatavību plašas sabiedrības vakcinācijai, tiks organizēti vakcinācijas pilotprojekti plašas sabiedrības vakcinācijai konferenču centrā "Atta Centre" un izstāžu zālē Ķīpsalā. Šajos centros sestdien paredzēta aktuālo prioritāri vakcinējamo personu grupu potēšana bez iepriekšējā pieraksta.

  Centros paredzēts īstenot dzīvās rindas principu. Tāpat tajos būs iespējama ārsta konsultācija un norīkojuma saņemšana pacientiem ar hroniskām saslimšanām. Uz vietas varēs arī sagatavot apliecinājumu smagi slimu bērnu vecākiem un smagi slimu pacientu aprūpētājiem.

  Tāpat, lai palielinātu vakcinēšanas apmērus, ministrija plāno izmantoti privāto un pašvaldības iestāžu resursus pieraksta veidošanai, līdz būs gatava strādāt vakcinācijas informācijas tehnoloģiju sistēma "ViVaT". Plānots arī iepirkums par lielas jaudas 8989 zvanu centra pakalpojumiem pēc "vienas pieturas principa".

  Jau ziņots, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) solīja organizēt vakcinēšanas pret Covid-19 dzīvās rindas eksperimentu. Viņš norādīja, ka plāno atsaukties aicinājumiem veidot dzīvo rindu, tomēr tas notikšot vadītā veidā.

  "Radīt nekontrolētu pulcēšanos, jucekli un epidemioloģiskos riskus nedrīkstam, tāpat nedrīkst ignorēt prioritāro grupu situāciju iepretim cilvēkiem ar daudz mazāku saslimšanas risku," uzskata ministrs.

  Dzīvās rindas eksperimentu vakcinācijas pret Covid-19 centros īstenos jau pašlaik vakcinēšanai atvērto prioritāro grupu ietvaros, sniedzot iespēju bez pieraksta vakcinēties personām no tām grupām, kuru vakcinācija jau ir sākta.

  Šāda izvēle tiek pamatota ar to, ka līdz šim Latvijā vakcinēts relatīvi mazs skaits riska grupās esošo.

  • Publicēta: 08.04.2021 12:03
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti