Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Neskatoties uz iepriekšēju pierakstu, vakcinācijas centri sastopas ar tehniskām problēmām un garām rindām
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Neskatoties uz iepriekšēju pierakstu, vakcinācijas centri sastopas ar tehniskām problēmām un garām rindām

  Rīga, 1.maijs, LETA. Cilvēku rindu veidošanos pie vakcinācijas pret Covid-19 centriem radījuši arī tehniski traucējumi, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta pārstāvji.

  Vakcinācijas procesa organizatori atvainojas visiem tiem iedzīvotājiem, kuri atsevišķās pilsētās gaida rindās, lai gan rindām nevajadzēja būt, jo vakcinācija norit pēc iepriekšējā pieraksta, kas veikts vietnē "manavakcina.lv".

  Kavēšanos ietekmēja gan tehniski traucējumi, gan arī iedzīvotāju ļoti laicīga ierašanās uz vakcināciju. Vakcinācijas projekta pārstāvji skaidroja, ka potēšana pēc iepriekšējā pieraksta notika arī iepriekšējās brīvdienās, un tās gaita tika pārbaudīta, bija raita un bez kavēšanās.

  "Šodien tomēr tehniskie traucējumi radījuši neērtības, par ko atvainojamies," uzsvēra projektā.

  Kā ziņots, Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāvji iedzīvotājus aicina vakcinācijas pret Covid-19 centros ierasties noteiktajā laikā, lai neveidotu rindu.

  Ķīpsalas, Kuldīgas un Ķekavas vakcinācijas centros norīkotas darbam papildu brigādes rindas mazināšanai. "Ļoti lūdzam iedzīvotājus ierasties tikai uz savu laiku, nenākt ātrāk, jo tas kavē rindu iepriekšējam pierakstam. Visi, kam šodien ir pieraksts, tiks vakcinēti līdz pat vakaram," sola organizatori.

  Izvērtējot situāciju, pie Ķīpsalas halles ieviesta sekojoša kārtība: iekšā tiek laisti tie cilvēki, kuriem pieraksts jau ir bijis vai līdz tam ir palikušas piecas minūtes. Pārējie tiek lūgti uzgaidīt ārā līdz precīzam pieraksta laikam.

  Šodien un visas turpmākās maija brīvdienas vakcinācija lielajos centros notiek tikai un vienīgi pēc iepriekšējā pieraksta. Uz izvēlēto vietu un laiku iedzīvotāji tiek aicināti ierasties ne agrāk kā 10-15 minūtes pirms pieraksta.

  Kā vēstīts, šodien vismaz desmit vakcinācijas centros visā valstī prioritāro grupu iedzīvotāji pēc iepriekš veikta pieraksta var saņemt poti pret Covid-19.

  Kopumā no šodienas līdz 4.maijam vakcinācijas centros plānots izlietot līdz 19 000 vakcīnu devu. Prioritāro grupu iedzīvotāji šajās brīvdienās tiks vakcinēti kopumā 16 liela mēroga vakcinācijas centros.

  Vakcinācija notiks ar "Pfizer"/"BioNTech" un "Moderna" vakcīnām. Tie iedzīvotāji, kuri iepriekš ērtību dēļ pieteikušies vakcinācijai pa tālruni 8989, tiek aicināti zvanīt pa to pašu tālruni, lai ar operatoru palīdzību izvēlētos konkrētu vakcinācijas vietu un laiku.

  Lai izmantotu iespēju vakcinēties lielajos centros, iepriekš jāreģistrējas vietnē "manavakcina.lv", un iedzīvotājiem, kuri ir atvērtajās prioritārajās grupās un par kuriem atbildīgās ministrijas vai iestādes jau ir iesniegušas informāciju, jau šobrīd ir iespēja izvēlēties tuvāko vakcinācijas vietu un laiku.

  Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē "manavakcina.lv" tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju, smagi slimu personu aprūpētāji, izglītības iestāžu darbinieki, operatīvo dienestu darbinieki un valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, kā arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā "ViVaT".

  Rīgā būs atvērti četri vakcinācijas centri - Ķīpsalas hallē, "ATTA" centrā, Rīgas Centrāltirgus gastronomijas paviljonā un Kongresu namā. Tikmēr Cēsīs vakcinācijas punkts būs atvērts bijušā veikala "Super Netto" telpās, Valmierā - kultūras centrā, Rēzeknē - Latgales vēstniecībā "Gors", Daugavpilī - Kultūras pilī un sporta kompleksā Parādes ielā 7, Jelgavā - Zemgales Olimpiskajā centrā, Liepājā - Olimpiskajā centrā, Jūrmalā - Sporta skolā, Tukumā - Tukuma 3.pamatskolas sporta zālē, Kuldīgā - Vieglatlētikas manēžā, Salaspilī - Sporta hallē un Ķekavā - Ķekavas vidusskolā.

  • Publicēta: 01.05.2021 14:19
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti