Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Liepājas Simfoniskais orķestris ar Andreju Osokinu koncertēs Jelgavā un Liepājā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Liepājas Simfoniskais orķestris ar Andreju Osokinu koncertēs Jelgavā un Liepājā

  Rīga, 24.sept., LETA. 16.oktobrī plkst.19 Jelgavas Kultūras namā un 17.oktobrī plkst.18 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gunta Kuzmas vadībā koncertēs kopā ar pianistu Andreju Osokinu, aģentūru LETA informēja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

  Koncerta programmā būs Ludviga van Bēthovena, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi, kā arī Jura Karlsona darba pirmatskaņojums.

  Vēvere stāstīja, ka koncertu ievadīs muzikāli ekspresīvā Bēthovena uvertīra "Egmonts", kas tapusi laikā, kad Eiropu pāršalca Napoleona kari un Francijas impērijas dominance. Šajā opusā komponists pauž savu nostāju pret apkārt notiekošajiem procesiem un cilvēku apspiešanu.

  Osokinu kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri varēs dzirdēt vienā no visbiežāk atskaņotajiem Rahmaņinova opusiem - Trešajā klavierkoncertā. To pamatoti dēvē par vienu no grūtākajiem klavierkoncertiem, kas no izpildītāja prasa nevainojamu tehniku un muzikalitāti. Latvijas Lielās Mūzikas Balvas laureāts Osokins ir plūcis laurus pasaules nozīmīgākajos pianisma konkursos. Pēdējo koncertsezonu spilgtāko notikumu vidū bijusi atgriešanās Berlīnes Filharmonijā ar Čaikovska Pirmo klavierkoncertu, uzstāšanās ar orķestri Kremerata Baltica Frankfurtes Alte Oper koncertzālē, viesošanās leģendārajā Berlīnes Konzerthaus kopā ar Georgiju Osokinu, atskaņojot Rahmaņinova klavierkoncertus, kā arī solo koncerts Milānas La Verdi koncertzālē, piebilda Vēvere.

  Pēc Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Gunta Kuzmas ierosinājuma Karlsons radījis svītu savam 2017.gadā tapušajam baletam "Antonija #Silmači", kas Latvijas Nacionālajā operā Aivara Leimaņa vadībā uzvests 2018.gadā. Balets veidots, iedvesmojoties no Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos", un tā centrālais tēls ir Antonija, kuras mīlestības izslāpusī sirds alkst pēc īsta un patiesa piepildījuma. Nepārtrauktā simfoniskā attīstībā svītā ir sakārtoti fragmenti no baleta abiem cēlieniem.

  • Publicēta: 24.09.2020 17:12
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti