Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

IDB šogad rosinājis apsūdzēt 51 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu darbinieku
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  IDB šogad rosinājis apsūdzēt 51 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu darbinieku

  Rīga, 22.okt., LETA. Iekšējās drošības birojs (IDB) šogad līdz septembra beigām sācis 36 kriminālprocesus, kriminālvajāšanas sākšanai nodevis 33 kriminālprocesus pret 79 personām, tai skaitā pret 51 Iekšlietu ministrijas padotības iestādes darbinieku, aģentūru LETA informēja IDB.

  Šā gada trīs ceturkšņos IDB ir veicis pirmstiesas izmeklēšanu vairāk nekā simts kriminālprocesos un kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrai nodevis vairākus kriminālprocesus, tai skaitā vairākus no IDB sāktajiem kriminālprocesiem, kas saistīti ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu, norāda IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.

  Prokuratūra daļu no minētajām krimināllietām nodevusi tiesai, tādējādi "ir pamats pārliecībai, ka tiesībsargājošās iestādes arvien lielākā mērā apzinās to, cik svarīgi ir objektīvi un konsekventi izmeklēt noziedzīgos nodarījumus, neatkarīgi no tajos iesaistīto personu statusa un lomas sabiedrībā, un ir gatavas apvienot centienus, lai tās sauktu pie atbildības", uzsvērts IDB paziņojumā.

  Lielākā daļa no šā gada pirmajos deviņos mēnešos kriminālvajāšanas sākšanai nosūtītajiem kriminālprocesiem ir saistīti ar noziedzīgiem nodarījumiem, kas ir izdarīti valsts amatpersonu dienesta pienākumu pildīšanas laikā, iekšlietu dienestos nodarbinātajiem veicot noziedzīgus nodarījumus, kas vērsti uz pretlikumīga mantiska labuma gūšanu.

  "Gan iestāžu veiktās prevencijas un risku kontroles aktivitātes, gan Iekšējās drošības biroja un citu tiesībsargājošo iestāžu efektīvs darbs pakāpeniski nes rezultātus un ir vērojami uzlabojumi, piemēram, šā gada deviņi mēneši iezīmē pozitīvu tendenci - ar vardarbību saistīto noziedzīgo nodarījumu, kas izdarīti dienesta pienākumu pildīšanas laikā, skaits salīdzinājumā ar aizvadītā gada attiecīgo periodu ir samazinājies par 60%" norāda Mūrnieks.

  Izvērtējot Iekšējās drošības birojā saņemto iesniegumu skaitu un tā dinamiku, var secināt, ka sabiedrība joprojām izrāda iniciatīvu un aktīvi iesaistās cīņā par taisnīgumu - šī gada trīs ceturkšņos kopumā IDB saņemti un izskatīti 935 iesniegumi.

  Šā gada novembra sākumā apritēs seši gadi, kopš darbu sācis IDB.

  • Publicēta: 22.10.2021 12:31
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti