Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgas Būvvalde atļauja Pārdaugavā uzstādīt panorāmas ratu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rīgas Būvvalde atļauja Pārdaugavā uzstādīt panorāmas ratu

  Rīga, 22.okt., LETA. Rīgas pilsētas Būvvaldes padome pieņēmusi konceptuālu lēmumu par būvatļaujas izsniegšanu panorāmas rata izveidei Pārdaugavā, aģentūru LETA informēja Būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

  Viņš norādīja, ka būvatļauja tiks izsniegta tuvākajās dienās, jo tās tehniskai sagatavošanai un izsniegšanai nepieciešams laiks.

  Būvvaldes padome 2020.gada 5.augustā konceptuāli atbalstīja panorāmas rata novietošanas vietu.

  Tiesības Pārdaugavā, Raņķa dambī, izbūvēt panorāmas ratu izsolē ieguva "RPR operators". Lēmumu par apbūves tiesību izsolīšanu uz 30 gadiem Rīgas dome pieņēma pērn jūlijā. Lēmums paredzēja izsolei nodot 5700 kvadrātmetru zemesgabalu Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu.

  Atbilstoši izsoles nosacījumiem uzņēmumam ir pienākums līdz 2021.gada 30.septembrim izstrādāt un akceptēt panorāmas rata būvprojektu, saskaņojot to ar departamentu. Savukārt rata būvniecība jāpabeidz līdz 2022.gada septembrim.

  "RPR operators" kapitālā 90% uzņēmuma pieder Lietuvas uzņēmumam "Mozavita", bet 10% - Dmitrijam Uspenskim. Uzņēmums reģistrēts 2018.gadā.

  Par panorāmas rata būvniecību Rīgā ir diskutēts vairākkārt, un dažādi investori to vēlējušies izvietot, piemēram, Esplanādē, taču ne politiķu, ne sabiedrības atbalstu iecere par rata būvniecību pašā centrā nav guvusi.

  SIA "RPR operators" plāno investēt astoņus miljonus eiro atpūtas zonas ar panorāmas ratu izveidē Pārdaugavā. Kompānijā informēja, ka 2022.gadā plānots atjaunojot vēsturisko parka infrastruktūru teritorijā starp Raņķa dambi un Slokas ielu, kā arī uzstādīt panorāmas ratu.

  Pēc "RPR operators" pārstāvju vēstītā, panorāmas rats taps sadarbībā ar vienu no pasaulē vadošajām panorāmas ratu izgatavotāju kompānijām, sekojot Tallinas, Helsinku, Budapeštas, Gdaņskas, Londonas, kā arī lielāko Vācijas pilsētu piemēram.

  "Rīgas panorāmas rats būs mūsdienīga, atsevišķi stāvoša atrakcija, kas rīdziniekus un pilsētas viesus pacels 65 metru augstumā, ļaujot vērot skaistu Rīgas panorāmu. Ratam paredzētas 30 ērtas kabīnes, kas aprīkotas ar gaisa kondicionēšanu un apsildi, lai šis atpūtas mirklis būtu patīkams jebkuros laika apstākļos. Šis panorāmas rats būs lielākais Baltijā un darbosies visu gadu," klāstīja "RPR operators" valdes loceklis Uspenskis.

  • Publicēta: 22.10.2020 12:44
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti