Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

VID lūdzis sākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algu izmaksu autoservisā Rīgā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  VID lūdzis sākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algu izmaksu autoservisā Rīgā

  Rīga, 21.okt., LETA. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde oktobrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret divām personām par kādā Rīgas autoservisā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu būtiskā apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja VID.

  Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka uzņēmums saimnieciskās darbības laikā no 2019.gada septembra līdz decembrim grāmatvedības reģistros nav uzskaitījis darba algas un ir neoficiāli izmaksājis neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu skaidrā naudā sešiem autoservisa darbiniekiem 17 150 eiro apmērā. 

  Tāpat uzņēmums nodokļu administrācijai sniedzis nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām, tādējādi nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

  Pēc VID pārstāvju vēstītā, valsts budžetam nodarīts kaitējums kopumā vairāk nekā 13 000 eiro apmērā.

  Kriminālprocess sākts šogad februārī un oktobrī nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 217.1 pantā par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu. Kriminālvajāšanu lūgts sākt pret divām personām.

  Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

  Cīņa ar aplokšņu algām ir VID viena no šā gada prioritātēm.

  • Publicēta: 21.10.2020 14:28
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti