Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Par gada labāko prozas darbu atzīts Jāņa Joņeva stāstu krājums "Tīģeris"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Par gada labāko prozas darbu atzīts Jāņa Joņeva stāstu krājums "Tīģeris"

  Rīga, 30.apr., LETA. Latvijas Literatūras gada balvu (LALIGABA) par labāko prozas darbu saņēmis Jānis Joņevs ar stāstu krājumu "Tīģeris", kas izdots apgādā "Dienas grāmata", aģentūru LETA informēja balvas pārstāve Signe Viška.

  Piektdien LALIGABA balvu pasniegšanas raidījumā kanālā "LTV1" tika atklāti un apbalvoti "Latvijas Literatūras gada balvas 2021" laureāti piecās kategorijās, sveikti speciālbalvas ieguvēji - festivāla "Prozas lasījumi 2020" komanda rakstnieces Ingas Žoludes vadībā, kā arī godināti LALIGABA Mūža balvas laureāti - valodniece un rakstniece Lalita Muižniece un literatūrzinātnieks Gunārs Bībers.

  LALIGABA ekspertu komisijas noslēguma balsojumā par LALIGABA balvas ieguvēju nominācijā "Labākais dzejas darbs" atzīts Amandas Aizpurietes dzejoļu krājums "Pirms izvākšanās", kas nācis klajā apgādā "Neputns". Savukārt nominācijā "Labākais ārvalstu literatūras tulkojums" triumfēja Jāņa Elsberga no angļu valodas tulkotā Čārlza Bukovska dzejas izlase "Kodiens", ko izdevis apgāds "Neputns".

  Nominācijā "Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem" par balsojuma līderi kļuva Marta Pujāta dzejas krājums "Ej nu ej", ko izdevis apgāds "Liels un mazs". Savukārt nominācijā "Spilgtākā debija" par daudzsološāko pieteikumu Latvijas rakstniecībā šogad tika atzīts Andra Kalnozola romāns "Kalendārs mani sauc", kas izdots izdevniecībā "Orbīta".

  Laureātiem tika pasniegtas dizaina studijas "Mājo" veidotās LALIGABA lampas, kā arī piešķirtas naudas balvas.

  LALIGABA speciālbalva piešķirta festivāla "Prozas lasījumi 2020" komandai rakstnieces Žoludes vadībā par grandiozu ieguldījumu festivāla norises nodrošināšanā pandēmijas apstākļos, vienojot prozas autorus un lasītājus digitālā vidē. 2020.gadā festivāls notika 25.reizi un pirmo reizi tā vēsturē tas norisinājās tiešsaistes režīmā, nodrošinot daudzveidīgu, ar aktuālām diskusiju tēmām un prozas lasījumiem piesātinātu programmu, sasniedzot vēl plašāku auditoriju. Naudas balva piešķirta nākamā festivāla organizēšanai.

  Balvu pasniegšanas raidījumā sumināti un ar LALIGABA lampu un naudas balvām apbalvoti LALIGABA mūža balvas ieguvēji - valodniece un rakstniece Muižniece par mūža ieguldījumu latvietības stiprināšanā, latviešu literatūras, folkloras un valodas popularizēšanā un literatūrzinātnieks Bībers par mūža ieguldījumu latviešu literatūras un dramaturģijas pētniecībā, kritikā un pedagoģijā.

  LALIGABA pasniegšanas raidījumu veidoja biedrības "Ascendum" un žurnāla "Satori" radošā komanda un raidījuma režisore Liene Linde. To vadīja dzejnieki Toms Treibergs un Marija Luīze Meļķe, scenogrāfiju veidoja Berta Vilipsone, skanēja Edgara Mākena mūzika, un ar īpašu ceremonijai sacerētu skaņdarbu uzstājās Miķelis Putniņš.

  Viška norādīja, ka šī gada balvas devīze "Priekos un bēdās" apliecina literatūras spēku pārdzīvot arī visdrūmākos laikus, sniedzot iespēju patverties no apkārt notiekošā, ļaujot ceļot laikā un telpā, kā arī rast mierinājumu un labāk izprast pasauli.

  LALIGABA ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā publicēti Latvijas rakstniecībā. Par balvas norisi rūpējas un to kopīgi organizē Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

  • Publicēta: 30.04.2021 22:38
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti