Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

LNMM iepazīstinās ar gleznotājas Barbaras Gailes personālizstādi "Krāsas"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  LNMM iepazīstinās ar gleznotājas Barbaras Gailes personālizstādi "Krāsas"

  Rīga, 10.sept., LETA. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) 16.septembrī plkst.11 rīkos masu mediju pārstāvju preses pastaigu Barbaras Gailes personālizstādē "Krāsas" un tikšanos ar gleznotāju, aģentūru LETA informēja muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

  Viņa pavēstīja, ka Parīzē dzīvojošā Gaile Latvijas skatītājam ir pazīstama ar savām abstraktajām gleznām. Ar autores jauno ciklu "Krāsas" LNMM galvenās ēkas apmeklētāji varēs iepazīties 4. un 5.stāva izstāžu zālēs no 18.septembra līdz 14.novembrim.

  Mediju tūres ievadā LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja Ginta Gerharde-Upeniece pastāstīs par muzeja un mākslinieces sadarbību, veidojot šo izstādi. Pēc tam klātesošie dosies aplūkot ekspozīciju kopā ar gleznotāju, kura paskaidros savu ieceri un komentēs izstādītos darbus.

  Gaile profesionālo izglītību ieguvusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā, to absolvējot kā pirmā studente, kuras diplomdarbs ir vairāku abstrakciju kopums. Māksliniecei bijušas daudzas nozīmīgas personālizstādes, sākot no 1994.gada.

  Pēc LNMM pārstāves paustā, īpaši izceļama viņas personālizstāde "Pērles" LNMM Baltajā zālē 2010.gadā un personālizstāde "Debesis" Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 2016.gadā.

  Māksliniece ir piedalījusies daudzās vērienīgās grupu izstādēs un saņēmusi vairākas balvas. Sorosa fonda Latvija Mūsdienu mākslas centra gadskārtējās izstādēs "Valsts" un "Geo-Ģeo" viņa radīja monumentālus gleznieciskus projektus ārtelpā, par pēdējo saņemot arī starptautiskas žūrijas "Grand Prix".

  • Publicēta: 10.09.2021 15:58
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti