Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Starptautiskai balvai par iecietības veicināšanu sabiedrībā izvirzīti divi kandidāti no Latvijas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Starptautiskai balvai par iecietības veicināšanu sabiedrībā izvirzīti divi kandidāti no Latvijas

  Rīga, 6.jūn., LETA. UNESCO 2020.gada balvai par iecietības un nevardarbības kultūras veicināšanu izvirzīti divi kandidāti no Latvijas, aģentūra LETA uzzināja UNESCO Latvijas Nacionālajā komisijā (LNK).

  Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar UNESCO LNK balvai no Latvijas izvirzījusi biedrību "Centrs Marta" un Latvijas Autisma biedrības izveidotāju un vadītāju Līgu Bērziņu.

  Pēc komisijā sniegtās informācijas, balva tiek piešķirta par nozīmīgiem sasniegumiem zinātnes, mākslas, kultūras un komunikācijas jomās, kas sekmē toleranci un mieru. Piemēram, starptautisko vai nacionālo iecietības un nevardarbības kultūras veicināšanas programmu ieviešana, mācību materiālu izstrādāšana vai pētījumu veikšana.

  LNK uzsver, ka "Centrs Marta" jau 20 gadus aktīvi strādā, lai novērstu vardarbību pret sievietēm un bērniem, sniedzot gan sociālos, juridiskos, psiholoģiskos pakalpojumus vardarbībā cietušajiem, gan iesaistot politikas veidotājus un īstenotājus, kā arī plašāku sabiedrību diskusijās par iecietības veicināšanu.

  Starp daudzajiem "Centra Marta" sasniegumiem izceļami projekti vardarbības mazināšanai jauniešu vidū, kā arī centra darbība Tadžikistānā un Kirgizstānā, pauda LNK.

  Savukārt Bērziņa ir dibinātāja un priekšsēdētājai nevalstiskajai organizācijai "Latvijas Autisma apvienība", kuras mērķis ir cilvēku ar autiska spektra traucējumiem tiesību un interešu aizsardzība Latvijā, uzsvēra komisijā. Tāpat Bērziņa ir uzņēmuma "Out Loud" dibinātāja, kas izstrādā interaktīvus uzdevumus un metodiskos materiālus, vada nodarbības un seminārus iekļaujošas, iecietīgas un nevardarbīgas sabiedrības veicināšanai, kā arī līdzdarbojas starptautiskos pētījumos. 

  Šīs starptautiskās balvas laureāts saņems naudas balvu 88 295,50 eiro (100 000 ASV dolāru) apmērā, un tiks izvēlēts, pamatojoties uz starptautiskas žūrijas novērtējumu un ieteikumu.

  Balvas laureāts tiks izziņots Starptautiskajā iecietības dienā šī gada 16.novembrī.

  Balva ir iedibināta 1995.gadā, kad UNESCO dalībvalstis pieņēma Iecietības principu deklarāciju, un tiek pasniegta reizi divos gados.

  • Publicēta: 06.06.2020 13:25
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti