Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Kurzemē konstatēta nelikumīga tabakas izstrādājumu glabātuve
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Kurzemē konstatēta nelikumīga tabakas izstrādājumu glabātuve

  Rīga, 18.sept., LETA. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, sadarbojoties ar Valsts robežsardzi, Kurzemē konstatējušas nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabātuvi, aģentūrai LETA pavēstīja VID.

  2020.gada septembrī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot kratīšanu kādā angārā Kurzemē, konstatēja, ka tajā nelikumīgi tiek uzglabāti tabakas izstrādājumi. Kratīšanas laikā izņemtas apmēram 10 tonnas sasmalcinātas tabakas, 14 tonnas tabakas lapas, 500 litri dīzeļdegvielas un tabakas smalcināšanas iekārta.

  Ja tabakas izstrādājumi būtu realizēti tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem, valstij tiktu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodokļa veidā ne mazāk kā 1,8 miljoni eiro apmērā.

  Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pret piecām 1977.gadā, 1967.gadā, 1969.gadā, 1999.gadā un 2002.gadā dzimušām personām.

  Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā.

  Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

  • Publicēta: 18.09.2020 11:09
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti