Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Seņkovs ar domubiedriem nodibinājis teātra apvienību "esARTE"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Seņkovs ar domubiedriem nodibinājis teātra apvienību "esARTE"

  Rīga, 15.janv., LETA. Latvijas teātra vidē ienākusi jauna teātra apvienība "esARTE", kuras dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir Elmārs Seņkovs, preses konferencē informēja teātra apvienības pārstāvji.

  Pats Seņkovs stāstīja, ka kopā ar domubiedriem nolēma dibināt mākslinieciski neatkarīgu vienību - teātra platformu, kas pētīs šodienas laikmetu un cilvēku tuvplānā. Seņkovs uzsvēra, ka kompānijas pamata doma ir kopā augt un attīstīties. "Domubiedru apvienība ir būtisks ceļš, kā veidojas kas jauns," pauda režisors.

  "esARTE" pārstāve Elīna Auziņa norādīja, ka teātra apvienība sadarbosies ar citiem māksliniekiem, producentiem un institūcījām, un kā pirmie 2020.gada sadarbības partneri būs "Dirty Deal Teatro". Ģertrūdes ielas teātris, Valmieras vasaras teātra festivāls un citi.

  Auziņa skaidroja, ka par būtisku aspektu apvienības mākslinieciskajā darbībā izvirzīts uzdevums aktieriem pašiem piedalīties un pētīt šodienas cilvēku un sabiedrību, tvert dokumentālus raksturus un tos integrēt literārā darbā un dramaturģijā, "tādējādi pilnveidojot aktierspēles eksistēšanas veidu".

  "Apvienības mērķis ir rosināt domāt, vērtēt, izzināt mums ikdienā blakus esošo, izmantojot dažādas teātra formas un mākslnieciskus paņēmienus," uzsvēra teātra pārstāve.

  Pirmā apvienības izrāde "Pēdējās stundas" pirmizrādi piedzīvos 1.februārī. Tās radošajā komandā darbojas aktieri Sandija Dovgāne, Una Eglīte, Alīda Pērkone, Elizabete Skrastiņa, Matīss Budovskis, Mārtiņš Gailis un Agris Krapivņickis, kā arī scenogrāfe Līga Zepa un gaismu mākslinieks Niks Cipruss.

  Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

  Tāpat teātra apvienības dibinātājs sacīja, ka "esARTE" plānos ir atjaunot izrādi "Medības" un popularizēt darbu "Mazais Šekspīra komplekts", kas radīts, sadarbojoties ar programmu "Skolas soma". "Mazais Šekspīra komplekts" ir izrāde jauniešiem, kuras laikā viņi tiks iepazīstināti ar klasiķa darbiem.

  • Publicēta: 15.01.2020 12:05
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti