Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

KM vēlas pārdalīt 172 710 eiro Liepājas pašvaldībai Liepājas teātra darbības nodrošināšanai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  KM vēlas pārdalīt 172 710 eiro Liepājas pašvaldībai Liepājas teātra darbības nodrošināšanai

  Rīga, 8.jūn., LETA. Pārdalot finanšu līdzekļus starp Kultūras ministrijas (KM) budžeta programmām, 172 710 eiro novirzīs, lai mazinātu Covid-19 ierobežošanā radītās, negatīvās sekas un nodrošinātu Liepājas domes kapitālsabiedrības - Liepājas teātra - darbības turpināšanu 2021.gadā.

  Kā aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, atbalstu valsts teātriem un koncertorganizācijām KM virzīs izskatīšanai kādā no tuvākajām valdības sēdēm.

  Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) uzsvēra, ka Liepājas teātris ir mūsu kultūrtelpas nozīmīga sastāvdaļa. Viņa ieskatā pandēmijas laikā atbalsts ir jāsniedz visam kultūras sektoram, neatkarīgi no juridiskā statusa.

  "KM ir radījusi un ieviesusi virkni atbalsta mehānismu gan valsts, gan privātajam, gan nevalstiskajam sektoram. Paldies par ciešu sadarbību Liepājas domei," akcentēja Puntulis.

  Lai nodrošinātu skaidru un visām iesaistītajām pusēm saprotamu principu un kritēriju izstrādi šī gada Covid-19 ietekmes mazināšanai KM kapitālsabiedrībās un Liepājas teātrī, KM strādāja īpaši izveidota darba grupa, kurā bija pārstāvēti arī teātri un koncertorganizācijas. Saskaņā ar Liepājas teātra iesniegto informāciju un darba grupas izvērtējumu Liepājas teātrim šogad darbības nepārtrauktības nodrošināšanai nepieciešams finansējums 172 710 eiro apmērā.

  Jau ziņots, ka Liepājas teātris ir vienīgais profesionālais teātris, kura juridiskais statuss ir pašvaldības, nevis valsts kapitālsabiedrība, tāpēc ne aizvadītajā gadā, ne šogad teātrim nav iespējams tiešā veidā piešķirt finansējumu no KM.

  Tāpat valdība lēma veikt 20 236 eiro pārdali starp KM budžeta programmām, lai Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas "KultūrElpa" ietvaros iesniegto projektu vērtēšanā nodrošinātu biedrības "Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija "Sustento"" ekspertu iesaisti. Šajā mērķprogrammā viena no prioritātēm bija kultūras piedāvājuma veidošana vai esošā kultūras piedāvājuma, tostarp digitālā kultūras piedāvājuma, pielāgošana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

  Par minētā finansējuma pārdali vēl būs jālemj arī Saeimai.

  • Publicēta: 08.06.2021 13:49
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti