Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Varētu rosināt atjaunot kriminālatbildību par policista goda aizskaršanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Varētu rosināt atjaunot kriminālatbildību par policista goda aizskaršanu

  Rīga, 13.janv., LETA. Covid-19 ierobežojumu kontrolē pieaugot iedzīvotāju agresivitātei pret policistiem, Iekšlietu ministrija (IeM) varētu rosināt atjaunot kriminālatbildību par varas pārstāvja goda un cieņas aizskaršanu, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina IeM parlamentārā sekretāra Signe Bole.

  Patlaban Krimināllikums paredz atbildību par pretošanos varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai lietojot vardarbību vai piedraudot ar vardarbību.

  Bole norādīja, ka janvārī, kontrolējot Covid-19 ierobežojumus, jau sākti septiņi kriminālprocesi par šādu pretošanos.

  "Aizsargājot policista cieņu un godu, esam sākuši diskusiju par to, ka, iespējams, vajadzēs Krimināllikumā pievērst uzmanību varas pārstāvja godam un cieņai. Minētais nozīmē, ka likumā varētu atjaunot normu par varas pārstāvja un citas valsts amatpersonas goda un cieņas aizskaršanu," uzsvēra Bole.

  Bole gan neminēja konkrētus piemērus par policistu cieņas aizskaršanu, taču aģentūra LETA pārliecinājās, ka, piemēram, nesen sociālajos tīklos ir ievietoti video, kur iedzīvotāji uz ielas agresīvi komunicē ar Covid-19 kontrolē iesaistītajiem likumsargiem.

  Norma par varas pārstāvja un citas valsts amatpersonas goda un cieņas aizskaršanu no Krimināllikuma tika izslēgta 2004.gadā.

  • Publicēta: 13.01.2021 15:11
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti