Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijā jauns ar Covid-19 saslimušo antirekords
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvijā jauns ar Covid-19 saslimušo antirekords

  Rīga, 16.okt., LETA. Ceturtdien Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits - 148 inficētie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

  Aizvadītajā diennaktī arī mirusi ar Covid-19 inficēta persona vecuma grupā no 30 līdz 35 gadiem.

  Pēdējās diennakts laikā veikti 4759 Covid-19 izmeklējumi, kas ir viens no augstākajiem diennaktī veikto testu skaitiem. Tikmēr līdz šim Latvijā kopumā veikti 382 949 izmeklējumi, saslimušas 3204 personas, bet 1329 - izveseļojušās.

  Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis - 3,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

  Pēc Nacionālā veselības dienesta datiem, pagājušajā diennaktī stacionēti kopumā seši Covid-19 pacienti. Kopumā stacionāros ārstējas 63 pacienti, no kuriem 54 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet deviņi ir ar smagu slimības gaitu. Vienlaikus aizvadītajā diennaktī no stacionāriem izrakstīti 12 pacienti, līdz ar to kopumā no stacionāra izrakstīti 277 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

  Rēzeknē pēdējās dienās ir fiksēti vairāki Covid-19 saslimšanas gadījumi, trīs no kuriem - Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem, aģentūra LETA uzzināja iestādē.

  Covid-19 konstatēts diviem administrācijas darbiniekiem un vienam ārstam. Šie saslimšanas gadījumi savā starpā nav saistīti un notikuši ārpus darba vietas, norādīja slimnīcā. Inficētie darbinieki atrodas karantīnā, bet tiešās kontaktpersonas - pašizolācijā.

  Iestādē apgalvoja, ka slimnīca ir gatava šādām situācijām, ir veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai nepieļautu Covid-19 izplatību - veikta telpu dezinfekcija, darbinieku un pacientu testēšana, citi pretepidemioloģiskie pasākumi. Līdz šim saņemtie testu rezultāti ir negatīvi.

  Slimnīcas darbība netiek pārtraukta, tā turpina sniegt neatliekamos un plānveida pakalpojumus.

  • Publicēta: 16.10.2020 11:57
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Saistītās tēmas

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti