Merzļikins izcīna otro "sauso" uzvaru pēc kārtas
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
    Ziņas

Kolumbusa (ASV), 15.janv., LETA. Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien otro reizi pēc kārtas palika nepārspēts Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kaldinādams Kolumbusas "Blue Jackets" uzvaru.

"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) uzveica iepriekšējās sezonas Stenlija kausa finālisti Bostonas "Bruins", pie punktiem tiekot 16. no pēdējām 18 spēlēm.

Merzļikins šajā mačā atvairīja visas 34 pretinieku mestās ripas un otrajā duelī pēc kārtas tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Iepriekšējā spēlē viņš tika galā ar 27 metieniem, bet "Blue Jackets" viesos ar 3:0 pārspēja Vegasas "Golden Knights".

Merzļikins "sausā" nostāvējis jau 137 minūtes un 51 sekundi.

Šim mačam pieteikts bija arī Matīss Kivlenieks, kurš gan dueli noraudzījās no soliņa.

Pirmajā periodā mājiniekiem izcēlās Aleksandrs Vennberjs, kurš 14.minūtē pēc lieliskas saspēles noslēdza "Blue Jackets" ātru uzbrukumu. Trešā perioda sestajā minūtē Kevins Stenlands ar zibenīgu raidījumu no iemetienu apļa dubultoja "Blue Jackets" pārsvaru, bet 14.minūtē Railijs Nešs ar metienu pretinieka aizsegā noslēdza izgājienu divatā pret vienu aizsargu.

Otrā laukuma galā jau pēc nospēlētām 72 sekundēm cīņu pameta vārtsargs Tuka Rasks, kurš guva savainojumu, bet viņa vietā stājās Jaroslavs Halāks, slovākam atvairot 24 no 27 mestajām ripām.

Merzļikins NHL laukumā devies 18 spēlēs, kurās izcīnījis sešas uzvaras, vidēji ielaidis 2,53 ripas un atvairījis 92,1% metienu. Pēdējās astoņās cīņās viņš ticis pie sešiem panākumiem, ielaidis caurmērā 1,64 ripas un atvairījis 95,0% metienu.

No Latvijas vārtsargiem 33 "sausās" spēles NHL aizvadīja Artūrs Irbe, 32 no tām izcīnot uzvaras, bet sešreiz nepārspēts palika Pēteris Skudra.

Citā mačā uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" mājās ar 7:3 (2:0, 2:1, 3:2) sagrāva Minesotas "Wild", pretiniekiem ciešot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Savu pirmo spēli kopš 9.novembra aizvadīja savainojumu izdziedējušais Sidnijs Krosbijs, kurš atzīmējās ar vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm. "Penguins" zvaigzne bija izlaidis 28 spēles.

Vēl mājiniekiem ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Jevgeņijs Malkins.

Bļugers šajā duelī uz ledus pavadīja 16 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, zaudēja vienu ripu, uzvarēja septiņos no 14 iemetieniem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Bļugers, kurš "Latvijas Avīzes" rīkotāja aptaujā tika atzīts par 2019.gada pašmāju labāko hokejistu, šajā sezonā laukumā devies 46 spēlēs, kurās guvis sešus vārtus, veicis desmit rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +3.

Uzvaru otrdien svinēja arī Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres", kas mājās ar 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) pārspēja Vegasas "Golden Knights".

Girgensons iepriekšējos divos mačos guva vārtus un šoreiz spēlēja pirmajā uzbrucēju virknējumā, bet palika bez punktiem. Ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Sems Reihārts.

Latviešu uzbrucējs šajā cīņā nospēlēja 15 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pārtvēra vienu piespēli, zaudēja vienu ripu, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie pozitīva lietderības koeficienta.

Viņš šosezon 47 spēlēs guvis astoņus vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderības koeficientu -1. Šādu sniegumu hokejists nav demonstrējis kopš 2014./15.gada sezonas, kad viņš 61 spēlē izcēlās ar 15 vārtiem un tikpat rezultatīvām piespēlēm, kas līdz šim viņam bijusi veiksmīgākā sezona.

Turpretī zaudējumu cieta uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kura pārstāvētā Otavas "Senators" savā laukumā ar 2:3 (2:0, 0:1, 0:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Čikāgas "Blackhawks".

Uzvaras vārtus papildlaikā guva Džonatans Tēvzs, kurš asistēja abos vārtos pamatlaikā, kad Dominiks Kubalīks palīdzēja viesiem atspēlēties no 0:2.

Balcers laukumā pavadīja desmit minūtes un četras sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Viņš šosezon piedalījies sešos NHL mačos, kuros atzīmējies ar rezultatīvu piespēli un neitrālu lietderību.

Visas četras latviešu pārstāvētās komandas cīnās Austrumu konferencē. "Penguins" ar 63 punktiem 46 spēlēs ir trešā, "Blue Jackets" ar 54 punktiem 47 mačos ir devītā, "Sabres" ar 49 punktiem 47 dueļos ieņem 11.pozīciju, bet "Senators" ar 40 punktiem 46 cīņās ir priekšpēdējā starp 16 vienībām.

Nākamās spēles Latvijas hokejistiem paredzētas ceturtdien. "Penguins" viesosies pie "Bruins", "Blue Jackets" mājās uzņems Karolīnas "Hurricanes", "Senators" savā laukumā cīnīsies ar "Golden Knights", bet "Sabres" izbraukumā mēros spēkus ar Dalasas "Stars".

• Publicēta: 15.01.2020 07:49