Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Septembrī un oktobrī kinoteātros demonstrēs jaunās Latvijas filmas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Septembrī un oktobrī kinoteātros demonstrēs jaunās Latvijas filmas

  Rīga, 16.sept., LETA. Septembrī un oktobrī Latvijas kinoteātros demonstrēs jaunas Latvijas filmas, un Nacionālais kino centrs (NKC) Latvijas kinoprofesionāļu vārdā aicina šīs filmas skatīties vislabākajā kvalitātē - uz lieliem ekrāniem kinoteātros.

  Kā aģentūru LETA informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa, pēc pandēmijas ierobežojumu diktētas ilgstošas dīkstāves Latvijas kinoteātri vasaras beigās sākuši jauno sezonu, izrādot arī jaunas Latvijas filmas. No 13.augusta kinorepertuārā ir Māra Martinsona romantiskā komēdija "Saki jā!", no 27.augusta - režisores Martas Elīnas Martinsones debija "Tizlenes".

  Augustā uz ekrāniem iznāca arī režisora Ivo Brieža dokumentālā filma "Homo sovieticus" un režisora Vitālija Manska filma "Gorbačovs. Paradīze". 15.septembrī pirmizrādi piedzīvoja Daces Pūces spēlfilma "Bedre".

  No 1.oktobra pie skatītājiem nonāks daudzsēriju filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene", bet 6.oktobrī - režisora Matīsa Kažas vesterns "Wild East. Kur vedīs ceļš". Matīsa atzīmēja, ka vairākām Latvijas filmām pirmizrāde plānota Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā. Festivāls sāksies 14.oktobrī.

  Pēc NKC pārstāves paustā, lai koncentrētu skatītāju uzmanību uz Latvijas kinoprofesionāļu piedāvājumu, pamatinformācija par visām filmām, kas pakāpeniski nonāk uz ekrāniem šajā rudenī un turpmāk, ir apkopota vietnē "ekranamirnozime.lv".

  Vietnē atrodamas arī saites uz kinoteātriem, kuros šīs filmas tiek demonstrētas - patlaban tie ir 14 kinoteātri Rīgā un astoņās Latvijas pilsētās, kinoteātru saraksts tiek papildināts atbilstoši katras jaunas filmas izplatīšanas plāniem.

  • Publicēta: 16.09.2021 14:41
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti