Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Neputns" izdevis monogrāfisko mākslas albumu "Purvītis"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  "Neputns" izdevis monogrāfisko mākslas albumu "Purvītis"

  Rīga, 23.jūn., LETA. Izdevniecība "Neputns" izdevusi monogrāfisko mākslas albumu "Purvītis", aģentūru LETA informēja apgādā.

  Izdevniecībā norāda, ka Vilhelma Purvīša vārds, iespējams, varētu būt vienīgais, kuru saistībā ar latviešu mākslu zina pat paviršs interesents. To atklāja arī Orsē muzejā Parīzē pozitīvas atsauksmes guvusī Baltijas simbolisma mākslas izstāde, kurā tieši Purvīša darbi izcēlās ar savu meistarību un ainavas žanram unikālu, suverēnu izteiksmes spēku, atgādinot par viņa darbu starptautiskajiem panākumiem meistara jaunības laikā 19. un 20.gadsimta mijā un 20.gadsimta sākumā.

  Izdevums ietver apjomīgu Purvīša darbu albumu ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktores Māras Lāces ievadu un Ābeles padziļinātu pētījumu "Ainava ar gleznotāju" par Purvīša dzīvi un darbību mākslā. Albuma sastādītāja ir Laima Slava, savukārt tekstu autori ir Kristiāna Ābele, Eduards Kļaviņš, Māra Lāce. Mākslas albuma dizainu veidojusi Inese Hofmane.

  Pēc izdevniecībā paustā, izdevums tiecas dot iespēju ieraudzīt gandrīz visus meistara apzinātos darbus gan Latvijā - muzejos un privātkolekcijās -, gan muzeju kolekcijās citviet. Gan Ābele, gan Purvīša jubilejas izstādes veidotāja, LNMM glezniecības fondu glabātāja Aija Brasliņa ir apzinājušas meistara darbu iespējamās atrašanās vietas, precizējušas datējumu un izvērtējušas to autentiskumu.

  • Publicēta: 23.06.2022 16:38
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti