Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Tiesa patur apcietinājumā par sava nepilnu gadu vecā dēla slepkavību Dagdas novadā aizturēto sievieti
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Tiesa patur apcietinājumā par sava nepilnu gadu vecā dēla slepkavību Dagdas novadā aizturēto sievieti

  Rīga, 13.janv., LETA. Daugavpils tiesa lēmusi paturēt apcietinājumā par sava nepilnu gadu vecā dēla slepkavību novembra sākumā Dagdas novadā aizturēto sievieti, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

  Sieviete līdz šim atradusies apcietinājumā, un Daugavpils tiesa trešdien slēgtā sēdē vērtēja drošības līdzekļa apcietinājuma turpmākas piemērošanas nepieciešamību. Tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško skaidroja, ka saskaņā ar tiesas lēmumu sieviete paliks apcietinājumā.

  Sieviete savu vainu atzīst, un februārī viņai tiks veikta kompleksā tiesu psihiatriskā-psiholoģiskā ekspertīze, kas noteiks sievietes pieskaitāmību.

  Jau ziņots, ka 2020.gada 11.novembrī policija saņēma informāciju, ka Dagdas novada Ezernieku pagastā kāda 1998.gadā dzimusi sieviete ir nogalinājusi savu nepilnu gadu veco dēlu. Veicot operatīvās darbības, meža masīvā atrasts 2019.gadā dzimuša bērna līķis. Nekavējoties aizturēta arī bērna māte, kura atzinās izdarītajā.

  Veicot operatīvās izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka sieviete bērnu ir nožņaugusi, līķi ielikusi polietilēna maisā, pēc kā bērnu ratiņos izvedusi uz mežu un paslēpusi. Sieviete iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā.

  Saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess par slepkavību, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, par ko soda ar soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

  Ar tiesas lēmumu aizturētajai personai ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

  Dagdas novada Sociālā dienesta vadītāja Elita Trūle aģentūrai LETA atklāja, ka sieviete pati savulaik ir izņemta no ģimenes un dzīvojusi ar aizbildni citā novadā, un arī tagad Dagdas novadā uzturējusies maz.

  Bojāgājušais bija vienīgais sievietes bērns, un vietējiem dienestiem neesot bijis signālu, ka sieviete nevar viņu aprūpēt. Vienlaikus kopš septembra sieviete saņēmusi atbalstu kā maznodrošinātā.

  • Publicēta: 13.01.2021 16:09
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti