Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Kara noziegumu slavināšanā vainotais Vasiļevskis atbrīvots pret 20 000 eiro drošības naudu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Kara noziegumu slavināšanā vainotais Vasiļevskis atbrīvots pret 20 000 eiro drošības naudu

  Rīga, 13.maijs, LETA. Tiesa pret 20 000 eiro drošības naudu no apcietinājuma atbrīvojusi "garīgās attīstības un dziedniecības centra" "DVS Urantija" pārstāvi Aivi Vasiļevski, kurš tiek turēts aizdomās par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu, noskaidroja aģentūra LETA.

  Vasiļevskis no apcietinājuma atbrīvots ceturtdien.

  Tikmēr ceturtdien tiesa citā kriminālprocesā piemērojusi apcietinājumu jaunietim, kurš tiek turēts aizdomās par darbībām, kas vērstas uz Krievijas kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu. Viņš redzams 10.maijā fiksētajos video un foto materiālos pie padomju pieminekļa Pārdaugavā ar Krievijas karogu uz pleciem, noskaidroja LETA.

  Mediju uzņemtajos video redzams, ka sākotnēji jaunietim bija neliela diskusija ar pašvaldības policistiem par Krievijas karogu kā militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu. Policisti, brīdinot par administratīvo atbildību, lūdza noņemt Krievijas karogu, tomēr pēc diskusijas jaunietis turpināja staigāt ar karogu, bet pie pieminekļa sanākušie šādu sarunas iznākumu uzņēma ar ovācijām.

  Šo kriminālprocesu šonedēļ no Valsts policijas izmeklēšanā pārņēma Valsts drošības dienests (VDD). Dienestā aģentūrai LETA nekomentēja, tieši kādas darbības personai inkriminētas, tomēr apliecināja, ka drošības līdzeklis noteikts apcietinājums.

  Krimināllikums par šādu nodarījumu paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

  Jau ziņots, ka tiesa 9.martā piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu - Vasiļevskim, kuru tur aizdomās par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu, bet iepriekš viņš bijis pamanāms Covid-19 noliedzēju aktīvists. Viņš ir viens no četriem "garīgās attīstības un dziedniecības centra" "DVS Urantija" pārstāvjiem, kuriem inkriminē Krievijas īstenoto kara noziegumu Ukrainā attaisnošanu. Latvijas Televīzija ziņoja, ka viens no četrotnes ir arī Aivja tēvs, "dziednieks" Ventis Vasiļevskis.

  • Publicēta: 13.05.2022 12:57
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti