LETA IP
Iziet

Simboliskā rokāde

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāra amatā apstiprinājis Baibu Bļodnieci (Fromani),aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

Līdzšinējais Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis amatu atstājis 21.augustā, jo kandidēja un vēlāk iekļuva Rīgas domē. Staķis izvirzīts par Rīgas mēra amata kandidātu. [..]

Bļodniece bijusi finanšu ministra Einara Repšes padomniece valsts pārvaldes un vadības reformas jautājumos. Par Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadīšanu viņa saņēmusi Valsts ieņēmuma dienesta atzinības rakstu saistībā ar ieguldījumu ēnu ekonomikas apkarošanā.

Kāda tvitera lietotāja uzsvērusi, Bļodniece vēlēšanās, pateicoties iedzīvotāju svītrojumiem, no 30.vietas nokļuvusi 60, cita, to komentējot, izteikusies, ka šis fakts pierāda - svītrošanai nav lielas jēgas. Vēl kāds uzskata, ka notikusi "simboliska rokāde". 

Kodolīgi notikušo komentējis satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). 

Bļodnieces imidžu raksturojusi Kaija Skujiņa. 

@Talis_L Šai personai pa priekšu iet imidžs - noderīga visur, kur nepieciešams izbīdīt ne visai ētiskas lietas.

Linkaitim īsti nepiekrīt pati Bļodniece. 

@Talis_L Man šī noteikti nav simboliska. Pēc daudzu gadu darba likumdošanas procesā no uzņēmēju biedrību puses, atgriezties valsts pārvaldē man ir liels gods un izaicinājums. Cerībā uz veksmīgu sadarbību!

Savas domas paudis jurists Voldemārs Burģis. 

@Talis_L Uz Aizsardzības ministriju tiek nosūtīti paši labākie zaldāti!
Cieti.

Nākotni minējis Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvis Oskars Muksimovs. 

@Talis_L Politbiznesa projektā viss tā arī notiek. Ja ieguldi naudu aparistu kampaņā, tad Tev Jaunups garantè, ka nāks atpakaļ. + uz 14. Saeimas vēlēšanu kampaņu varēs mēģināt vēlreiz. Gan jau zemessardzē arī iestāsies.

Bļodnieci par "supercilvēku" nosaucis SIA "Ziedspārni" īpašnieks Māris Siliņš. 

@Talis_L kārtējais ''supercilvēks'' - speciālists visās nozarēs...

To, kā šādu gājienu dēvē Latvijas politikā, atklājusi žurnāliste Sanita Jemberga. 

Fantastiska @Pabriks izvēle, neaizstājama speciāliste, apsveicu visus A/Par/Pro vēlētājus, kas viņu izsvītroja no 30. līdz 60. vietai. Latvijas politikā šis saucas "Āboltiņas manevrs", tikai šeit galā negaida vieta diplomātiskajā dienestā, jo tur viņa iepriekš nav strādājusi. twitter.com/Talis_L/status…

Jembergu nesaprot uzņēmuma "Shield48" pārstāvis Didzis Dejus. 

@jemberga @Pabriks Pag, slikta tapec, ka, ka 2 550 svitrojumi no 44 619 balsotajiem jeb katrs 18-ais izvitroja?
Ja butu ieveleta vai nekandidetu, tas kaut ko mainitu?

Savu viedokli pamatojusi žurnāliste. 

@didzisdejus @Pabriks Slikta izvēle tāpēc, ka a) nav nekādas redzamas kompetences lietā; b) vēlētāju attieksme; c) nesoli jaunu politiku, turpinot sliktākās vecās tradīcijas.

Jauno Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāri aizstāvējis aizsardzības ministrs Pabriks.

@jemberga @didzisdejus Laba izvēle, jo 1) ir augsti kompetenta tajos uzdevumos kuri jāpilda parlamentārajam sekretāram, 2) nevienās vēlēšanās nav izgāzusies, jo nupat tikai sākusi politiskās gaitas, 3) nesola populistiskas lietas un tam arī nav nekāda sakara ar parl sekretāra darbu.

Ignorance nepatīk Jembergai. 

@Pabriks @didzisdejus 1) Kur tieši Jūs saskatāt kompetenci AM parlamentārā sekretāra darbā - ātro kredītu vai būvnieku/karteļu lobismā? 2) Tikko Rīgā bija vēlēšanas, un, ja cilvēkiem nav ļoti konkrēta attieksme pret wannabe politiķi, viņu nesvītro (izņemot Šķēli,kur jauca uzvārdus). Jūs to ignorējat.

Arī Dejus aizstāv Bļodnieci. 

@jemberga @Pabriks A) patlamentara sekretara uzdevums ir ministrijas un parlamenta sadarbiba. 10 gadu lobija darbas mins un parlamenta liecina par 100% atbilstibu. ParlSek nav jaraksta militara strategija, vibai ir jadabu parlamenta atbalsts. B) ja nekandidetu, sis atkristu. C) kas tiesi slikts?

Ļaunuma darītājus saskatījis Martins Jansons. 

@jemberga @Pabriks Aizsardzības ministrija pēdējā laikā lielāko ļaunumu nodara sev, ne ārējais spēks :))

Jemberga viņam nevar nepiekrist. 

Jembergas bažas cer likvidēt Bļodniece. 

@jemberga @Pabriks Visu savu profesionālo mūžu esmu strādājusi ar likumdošanas procesu. Gan Tieslietu ministrijā, gan Finanšu, gan vadot uzņēmēju biedrības. Ceru, ka mans darbs pierādīs, ka Jūsu bažām nav pamata.

Svītrojumus kā rādītāju apšauba uzņēmējs Reinis Ceplis. 

@jemberga @Pabriks Izsvītrots no augstu uz zemu nav rādītājs nevēlētam amatam. Darītājam nav jābūt populāram, dažreiz labāk ir būt antipopulāram. Šo gan saku, abstrahējoties no konkrēta amata, personības. Balsoju par citu politisko spēku

Svītrošanai jēgu nesaredz žurnāliste Ilze Kuzmina. 

@jemberga @Pabriks Kārtējais pierādījums, ka svītrošanai nav lielas jēgas. Tāpēc es nekad nebalsoju par sarakstiem, kuros kāds man ir totāli nepieņemams, pat, ja citi kandidāti o.k. Jo nobalsojot par, vairoju šī politiskā spēka ietekmi, kas netieši dod labumu arī manis svītrotajiem.

Ar informāciju dalījusies LTV Ziņu dienesta atbildīgā redaktore Dagnija Neimane-Vēvere. 

Izsvītroto kandidātu likšana siltās vietās turpinās. @letanewslv " Staķa vietā par Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāri apstiprināta Baiba Bļodniece".
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

Apskati

Piesakies ziņām e-pastā