LETA IP
Iziet
Preses relīzes

Japānas vēstnieks pulcē interesentus Liepājas muzejā

2020.gada 16.septembris.

Informāciju sagatavoja Ilze Skangale, Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.

Šodien, 16.septembrī, Liepājas muzejā ar lekciju par Japānas kultūru uzstājās Japānas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā V. E. Jasuhiro Kavaguči (Yasuhiro Kawaguchi). Pirms lekcijas vēstnieks muzejā tikās arī ar Liepājas mēru Jāni Vilnīti.

Īsi pirms lekcijas Japānas vēstnieks neformalā gaisotnē ar domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti pārrunāja aktualitātes Latvijas un Japānas līdzšinējā sadarbībā, tostarp pieaugošo interesi par Baltijas tirgu no Japānas uzņēmējiem, kā arī iespējas Japānas kultūras un valodas popularizēšanai Latvijā un Liepājā. Abas puses atzīmēja, ka Latvijas jauniešu vidū arvien pieaug interese par Japānas kultūru un mākslu.

Ņemot vērā liepājnieku augošo interesi par japāņu kultūru, tika virzīta saruna par turpmāko Liepājas muzeja sadarbību ar Japānas vēstniecību Latvijā. Viena no idejām, kā turpināt japāņu kultūras iepazīšanu, būtu tuvākajā laikā īstenota papīra locīšanas mākslas - origami meistarklase Liepājas muzejā. Origami radās Japānā jau 17.gadsimtā, bet plašāku popularitāti ārpus Japānas ieguva vien 19.gadsimta vidū. Vēl tika pārrunāti jautājumi par iespēju sadarboties mūsdienu mākslas izstāžu jomā un par viedo tehnoloģiju izmantošanu muzeju darbībā.

Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Jasuhiro Kavaguči (Yasuhiro Kawaguchi) Japānas vēstniecību Latvijā vada no 2019.gada 21.janvāra.

Japāna ir valsts, kurā, pēc vēstnieka vārdiem, jāieplāno ne mazāk kā 10 dienu ilga viesošanās, jo pārsteidzošie iespaidi te atklājas gan kultūrā, gan dabā. Vēstnieks savā stāstījumā soli pa solim iezīmēja to, kas ikvienam būtu jāzina, apmeklējot Japānu.

Izstādi "Kabuki ???. Japānas 19.gadsimta ukijo-e" Liepājas muzejā, kas parāda kabuki teātra aktieru attēlojumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esošajos Japānas Edo perioda krāsainajos kokgriezumos jeb ukijo-e, apmeklētāji vēl varēs skatīt visu nākamo nedēļu, līdz 27.septembrim.

  • Publicēta: 16.09.2020 17:16
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

Iesūtīt preses relīzi

PR service